Do Rodziny Olimpijskiej


Prezes PKOl - Andrzej Kraśnicki

Szanowni Państwo,

Rodzinę Olimpijską tworzy wielkie grono wspaniałych osób – entuzjastów sportu i olimpizmu. Należą do niej Olimpijczycy wszystkich pokoleń, Sportowcy, Związki Sportowe, Towarzystwo Olimpijczyków Polskich, Sponsorzy i Partnerzy PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, Olimpijskie Rady Regionalne, Kluby Olimpijczyka oraz Szkoły im. Polskich Olimpijczyków. Wszyscy są ważną częścią tej Wspólnoty pasji, zaangażowania, uniwersalnych wartości i miłości do sportu. Wszyscy – i każdy z osobna – ma swój ważny udział w rozwoju Ruchu Olimpijskiego w Polsce.

Droga Olimpijska Rodzino,

Dziękuję za codzienne zaangażowanie w promocję olimpijskich wartości i idei, społeczną pracę oraz dzielnie się wiedzą i doświadczeniem. Jestem zaszczycony, że razem możemy budować Ruch, którego fundamentem jest szacunek, przyjaźń, dążenie do doskonałości i czysta gra oraz przekonywać innych do olimpizmu jako stylu życia.

Drodzy Sponsorzy i Partnerzy PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej,

Bez Was i Waszego wsparcia nie moglibyśmy zapewnić Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej udziału w najważniejszej sportowej imprezie świata – wydarzeniu, na które każdy Sportowiec czeka całe swoje życie. Nie moglibyśmy prowadzić olimpijskiej edukacji, organizować wystaw, wydawać książek, promować kultury i sportu powszechnego. Dzięki Wam i Waszemu zaangażowaniu jesteśmy świadkami wielkich emocji, walki, narodowej dumy i jedności, którą buduje w nas sport i kibicowanie Reprezentantom Polski na Igrzyskach Olimpijskich. Dziękuję za Waszą wielką pomoc, zaangażowanie i codzienną współpracę. Macie swój wkład w każdy olimpijski medal zdobyty dla Polski.

Z wyrazami szacunku i olimpijskim pozdrowieniem,


Andrzej Kraśnicki
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego