Reprezentacja Polski

Biegi narciarskie

Dominik Bury

  • data urodzenia : 29 listopada 1996
  • klub : MKS Istebna
  • trener : Tadeusz Krężelok

Osiągnięcia

MŚ/WCh – 2017: sprint druż. – 10.
MŚU23/WChU23 – 2017: 15 km (dow.) – 10.

Kamil Bury

  • data urodzenia : 23 lipca 1995
  • klub : MKS Istebna
  • trener : Tadeusz Krężelok

Osiągnięcia

  • MŚ U23/WCh U23 – 2017: sprint (klas.) – 11.
  • MP/NCh – 2018: sprint (klas.) – 11.
  • Slavik Cup: 2017 – 1.

Martyna Galewicz

  • data urodzenia : 29 stycznia 1989
  • klub : AZS AWF Katowice
  • trener : Grzegorz Bril

Osiągnięcia

  • MŚ/WCh – 2017: sztafeta – 8.
  • Uniwersjada/Universiade – 2015: sztafeta – 4.; 2017: 5 km (klas.) – 6.

Ewelina Marcisz

  • data urodzenia : 4 lutego 1991
  • klub : MKS Halicz Ustrzyki Dolne
  • trener : Ryszard Cybruch

Osiągnięcia

  • MŚ/WCh – 2011: sztafeta – 8.; 2015: sztafeta – 5.; 2017: sztafeta – 8., sprint druż. – 9.
  • Uniwersjada/Universiade – 2015: sprint (dow.) – 2., 15 km (dow.) – 3.

Sylwia Jaśkowiec

  • data urodzenia : 1 marca 1986
  • klub : LKS HILLTOP Osieczany Wiśniowa
  • trener : Anna Bubula, Ivan Hudac

Osiągnięcia

  • ZIO/WOG – Soczi 2014: sprint druż. – 5., sztafeta – 5.
  • MŚ/WCh – 2015: sprint druż. – 3., sztafeta – 5.

Justyna Kowalczyk

  • data urodzenia : 19 stycznia 1983
  • klub : AZS AWF Katowice
  • trener : Aleksander Wierietielny

Osiągnięcia

  • ZIO/WOG – Turyn 2006: 30 km (dow.) – 3.; Vancouver 2010: 30 km (klas.) – 1., sprint (klas.) – 2., 15 km (łączony) – 3.; Sochi 2014: 10 km (klas.) – 1.
  • MŚ/WCh – 2009: 15 km (łączony) – 1., 30 km (dow.) – 1., 10 km (klas.) – 3.; 2011: 15 km (łączony) – 2., 10 km (klas.) – 2., 30 km (dow.) – 3.; 2013: 30 km (klas.) – 2.; 2015: sprint druż. – 3.
  • PŚ/WC – 4 zwycięstwa w klas. gen.
  • Tour de Ski – 4 zwycięstwa

Maciej Staręga

  • data urodzenia : 31 stycznia 1990
  • klub : UKS Rawa Siedlce
  • trener : Grzegorz Staręga, Janusz Krężelok

Osiągnięcia

  • ZIO/WOG – Soczi 2014: sztafeta – 14., sprint druż. – 14.
  • MŚ/WCh – 2015: sprint druż. – 8.; 2017: sprint (dow.) – 8., sprint druż. – 10.
  • Uniwersjada/Universiade – 2015: sprint (dow.) – 4.

Osoby współpracujące

Aleksander Wierietielny – Trener główny (JK)
Rafał Węgrzyn – Asysten trenera głównego (JK)
Mateusz Nuciak – Asysten trenera głównego (JK)
Janusz Krężelok – Trener główny
Andrzej Michałek – Asysten trenera głównego (M)
Mariusz Hluchnik – Asysten trenera głównego (K)
Peep Koidu – Serwismen
Valentina Vuerich – Serwismen
Paweł Fundanicz – Serwismen
Marcin Lisicki – Fizjoterapeuta
Paweł Gurbisz – Fizjoterapeuta