Aleksandra Mirosław mistrzynią, a Aleksandra Kałucka brązową medalistką olimpijską!

Aleksandra Mirosław została mistrzynią olimpijską we wspinaczce sportowej na czas, a Aleksandra Kałucka brązową medalistką olimpijską tej konkurencji! Polki zdominowały zawody podczas igrzysk w Paryżu!

Niestety nie udało się uzyskać polskiego finału w tej konkurencji, o którym marzyli wszyscy Polacy. Nasze reprezentantki musiały zmierzyć się już w półfinale. Lepsza w tej fazie okazała się Ola Mirosław.

Ola Kałucka z kolei musiała skoncentrować się na walce o brązowy medal i zrobiła to! W biegu o trzecie miejsce na podium zdecydowanie pokonała reprezentantkę Indonezji Rajiah Sallsabillah.

W wielki finale Mirosław zmierzyła się z Chinką Lijuan Deng, która okazała się bardzo wymagającą rywalką. Polka jednak wygrała i została pierwszą mistrzynią olimpijską we wspinaczce sportowej na czas. Ola Mirosław wybiegała 6.10 sek., a reprezentantka Chin 6.18.

Warto przypomnieć, że Aleksandra Mirosław podczas kwalifikacji ustanowiła nowy, niesamowity rekord olimpijski i rekord świata, który teraz wynosi 6.06 sek.