Sponsorzy PKOl
i Olimpijskiej Reprezentacji Polski

Polski Komitet Olimpijski to autonomiczne, ogólnopolskie stowarzyszenie związków i organizacji sportowych. Posiada wyłączne prawo do używania i upoważnienia do wykorzystywania symboliki olimpijskiej określonej w Karcie Olimpijskiej oraz nazw „Igrzyska Olimpijskie” i „Komitet Olimpijski” na terytorium Polski. Źródłem finansowania naszej działalności są środki pozyskiwane z umów sponsorskich. Dzięki wsparciu Sponsorów i Partnerów Polski Komitet Olimpijski otrzymuje stabilne i długofalowe wsparcie finansowe, które pozwala na udział polskich sportowców w Igrzyskach Olimpijskich, działania związane z edukacją olimpijską, opieką nad olimpijczykami, promocję wartości olimpijskich oraz idei fair play i propagowanie zdrowego, sportowego stylu życia.

PKN ORLEN – SPONSOR STRATEGICZNY

PKN ORLEN jest nowoczesnym graczem na rynku paliw i energetyki, największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną w prestiżowych, światowych zestawieniach Fortune Global 500, Platts TOP250 czy Thompson Reuters TOP100. Grupa ORLEN prowadzi działalność na 6 rynkach macierzystych – w Polsce, Czechach, Niemczech, na Litwie, Słowacji i w Kanadzie.
Koncern dysponuje nowoczesnymi, zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 35 mln ton różnych gatunków ropy rocznie, a sprzedaż detaliczną prowadzi z wykorzystaniem największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej sieci ponad 2800 stacji paliw. Oferta Grupy ORLEN to ponad 50 najwyższej jakości produktów petrochemicznych i rafineryjnych. PKN ORLEN jest również liczącym się graczem na rynku energii w Polsce, a zarazem największym przemysłowym producentem energii elektrycznej.  W obszarze wydobycia Koncern dysponuje własną bazą zasobów ropy i gazu.

PKN ORLEN jest największym mecenasem sportu w Polsce. Współpraca PKN ORLEN z PKOl rozpoczęła się w 2004 roku.  W 2017 roku spółka została Sponsorem Strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej i Polskiego Ruchu Olimpijskiego. PKN ORLEN został również Mecenasem Obchodów 100-lecia PKOl.


KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA S.A. – SPONSOR

Krajowa Grupa Spożywa S.A. jest jednym z największych producentów żywności na polskim rynku. Grupa wspiera polskich producentów, promuje lokalne wyroby oraz kładzie nacisk na jakość i autentyczność swoich produktów. Jest to podmiot o znaczeniu strategicznym dla naszej gospodarki i bezpieczeństwa żywnościowego. Spółki Grupy Kapitałowej Krajowej Grupy Spożywczej S.A. to podmioty niejednokrotnie z ponad 100-letnią tradycją na rynku, które dzisiaj z powodzeniem funkcjonują w wielu segmentach i na różnych rynkach.
Grupa Kapitałowa Krajowej Grupy Spożywczej S.A. ciągle się rozwija, pozyskując nowe podmioty oraz wkraczając w kolejne segmenty działalności. Celem powstania Grupy była dywersyfikacja działalności oraz budowa silnego holdingu spożywczego. Siłą Krajowej Grupy Spożywczej S.A. są ludzie, doświadczenie, działanie w zgodzie z naturą oraz odważne patrzenie w przyszłość. Spółka stawia na nowoczesność i innowacyjność. Jej produkty trafiają zarówno do małych sklepów jak i do największych sieci handlowych. Cieszą się zaufaniem renomowanych koncernów spożywczych, chemicznych i farmaceutycznych na całym świecie.


TAURON POLSKA ENERGIA S.A. – SPONSOR

Grupa TAURON to jeden z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największy dystrybutor energii elektrycznej. Koncern dostarcza energię do ponad 5,5 miliona klientów. Od czterech lat firma prowadzi Zielony Zwrot, który oznacza głęboką transformację w kierunku odnawialnych źródeł energii poprzez inwestycje w farmy wiatrowe i elektrownie fotowoltaiczne.

Grupa aktualnie dysponuje jedenastoma farmami wiatrowymi, w których energię elektryczną wytwarza 200 turbin wiatrowych, trzema elektrowniami fotowoltaicznymi oraz 34 wodnymi.

Do 2030 roku TAURON zakłada sześciokrotne zwiększenie mocy zainstalowanej w odnawialnych źródłach energii oraz ograniczenie emisyjności o prawie 80 proc. Grupa TAURON angażuje się w szereg przedsięwzięć na rzecz otoczenia, takich jak działalność edukacyjna i charytatywna. Jest sponsorem ważnych wydarzeń kulturalnych i sportowych.


PKP INTERCITY S.A. – SPONSOR

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy. Przewoźnik zapewnia komunikację pasażerską pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju. Łączy mniejsze ośrodki z aglomeracjami, a także umożliwia wygodne podróżowanie po Europie oferując mieszkańcom coraz większej liczby miast i miejscowości dostępność komunikacyjną. Spółka dąży do tego, by oferować pasażerom wysoki oraz powtarzalny standard podróży i intensywnie rozwija ofertę dla pasażerów, by kolej stała się środkiem transportu pierwszego wyboru. Dlatego też w ramach rozszerzonej strategii inwestycyjnej „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” do 2030 roku Spółka przeznaczy 27 mld zł na nowoczesny tabor oraz przyjazne środowisku stacje postojowe. W 2030 roku cała flota PKP Intercity będzie nowa lub zmodernizowana, co zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa podróży i wygody.

Spółka od lat wspiera polski sport. PKP Intercity jest wieloletnim partnerem m.in. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne.


ENEA – SPONSOR

Enea to jeden z największych w Polsce koncernów energetycznych współodpowiedzialny za bezpieczeństwo energetyczne kraju. Enea dostarcza energię do ponad 2,7 mln klientów. Firma realizuje Strategię Rozwoju, która zakłada „Zieloną zmianę Enei”, czyli zrównoważoną transformację Grupy budującą wzrost wartości, przy założeniu długofalowego celu – osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. Enea planuje zrealizować ten cel dzięki dynamicznemu rozwojowi odnawialnych źródeł energii.
Enea od lat wspiera sport – zarówno zawodowy, jak i młodzieżowy. Jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno-zachodniej Polsce, a także zespołów żużlowych oraz klubów piłkarskich. Sport masowy wspiera angażując się od prawie dekady w rozwój polskiego triathlonu wspierając główne imprezy w kraju. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu. Jest też sponsorem m.in. Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich i Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Polskiego Związku Triathlonu, Polskiego Związku Rugby oraz Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu.


PLUS – SPONSOR

Plus jest jedną z największych sieci telekomunikacyjnych w Polsce i liderem technologii 5G. Jest częścią Grupy Polsat Plus, największej grupy medialno-telekomunikacyjnej w Polsce dostarczającej swoim klientom łącznie ponad 20 mln usług telefonii komórkowej, płatnej telewizji i dostępu do Internetu. Portfel produktów obejmuje także liczne usługi dodatkowe: informacyjne, rozrywkowe i lokalizacyjne oraz wiele innych nowoczesnych rozwiązań przydatnych zarówno użytkownikom biznesowym, jak i indywidualnym.

Plus od wielu lat wspiera ważne projekty związane z bezpieczeństwem. We współpracy z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym (GOPR), Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym (TOPR) i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym (WOPR) stworzono Zintegrowany System Bezpieczeństwa, którego istotnymi elementami są numery ratunkowe nad wodą 601 100 100 i w górach 601 100 300.

Grupa Polsat Plus angażuje się również w promocję i finansowanie polskiego sportu, w tym między innymi ma gigantyczne zasługi dla polskiej siatkówki, którą wspiera już od ponad 25 lat.


ADIDAS – SPONSOR

Adidas, założony w 1949 roku,  jest globalnym liderem w produkcji odzieży, obuwia oraz sprzętu sportowego dla różnych dyscyplin. Od lat zdobywa uznanie na całym świecie dzięki innowacyjnym produktom, silnemu brandowi oraz zaangażowaniu w sport. Marka, będąc pionierem takich technologii, jak pianki Lightstrike Pro i Boost, zapewnia sportowcom wyższy poziom wygody i wydajności.

Firma angażuje się także w sponsoring licznych wydarzeń sportowych o randze światowej, współprace z komitetami olimpijskimi, związkami oraz indywidualnymi sportowcami.


Misją marki jest bycie najlepszą sportową marką na świecie. Współpracuje i współtworzy z najlepszymi specjalistami w branży. Dzięki temu, oferuje klientom odzież sportową i styl dopasowany do ich potrzeb treningowych, jednocześnie dbając o zrównoważony rozwój.


Dziękujemy naszym Sponsorom i Partnerom za wsparcie PKOl i Olimpijskiej Reprezentacji Polski!