XIV Zimowy EYOF
Sarajewo 2019


SARAJEWO (Bośnia i Hercegowina), 9-16 lutego 2019

W Sarajewie i Wschodnim Sarajewie odbyła się XIV edycja Zimowego Festiwalu Młodzieży Europy. W zawodach wzięło udział 911 młodych sportowców z 46 europejskich krajów, rywalizując w 8 sportach.

Polska reprezentacja liczyła 37 zawodników, reprezentujących nasz kraj w biathlonie, short tracku, łyżwiarstwie figurowym, curlingu, biegach narciarskich, narciarstwie alpejskim i snowboardzie.

Start polskiej drużyny okazał się najlepszym startem w historii naszych występów w Zimowych Festiwalach Młodzieży Europy. Zdobycie 5 medali pozwoliło uplasować się naszej reprezentacji na wysokim 8. miejscu w klasyfikacji medalowej.

Polska Młodzieżowa Reprezentacja

Skład

Biathlon

Patrycja Stanek/Fot.: Szymon SikoraPatrycja Stanek
Daria Gembicka/Fot.: Szymon SikoraDaria Gembicka
Amelia Jęczmieniak/Fot.: Szymon SikoraAmelia Jęczmieniak
Klaudia Topór/Fot.: Szymon SikoraKlaudia Topór
Marcin Zawół/Fot.: Szymon SikoraMarcin Zawół
Grzegorz Dereń/Fot.: Szymon SikoraGrzegorz Dereń
Jan Guńka/Fot.: Szymon SikoraJan Guńka
Kacper Rutkowski/Fot.: Szymon SikoraKacper Rutkowski

Trenerzy: Adam Jakieła, Przemysław Badacz, Zdzisław Kotas

Short-track

Magdalena Zych/Fot.: Szymon SikoraMagdalena Zych
Hanna Sokołowska/Fot.: Szymon SikoraHanna Sokołowska
Mateusz Krzemiński/Fot.: Tomasz PiechalMateusz Krzemiński
Mateusz Mikołajuk/Fot.: Szymon SikoraMateusz Mikołajuk

Trener: Łukasz Fabjański

Łyżwiarstwo figurowe

Magdalena Zawadzka/Fot.: Szymon SikoraMagdalena Zawadzka

Trener: Iwona Mydlarz-Chruścińska
Aniela Hebel-Szmak – sędzina

Curling

Kalina Ejsmont/Fot.: Szymon SikoraKalina Ejsmont
Victoria Sitkiewicz/Fot.: Szymon SikoraVictoria Sitkiewicz
Mateusz Chojnowski/Fot.: Szymon SikoraMateusz Chojnowski
Arkadiusz Ościk/Fot.: Szymon SikoraArkadiusz Ościk

Trener: Karolina Redmerska

Biegi narciarskie

Karolina Kukuczka/Fot.: Szymon SikoraKarolina Kukuczka
Ewelina Kołodziej/Fot.: Szymon SikoraEwelina Kołodziej
Monika Skinder/Fot.: Szymon SikoraMonika Skinder
Kamila Gąsienica/Fot.: Szymon SikoraKamila Gąsienica
Sebastian Bryja/Fot.: Szymon SikoraSebastian Bryja
Robert Bugara/Fot.: Szymon SikoraRobert Bugara
Piotr Sobiczewski/Fot.: Szymon SikoraPiotr Sobiczewski
Bartosz Cielniak/Fot.: Szymon SikoraBartosz Cielniak

Trenerzy: Rafał Węgrzyn, Marcin Rzeszótko, Krzysztof Wańczyk, Wojciech Suchwałko

Narciarstwo alpejskie

Magdalena Łuczak/Fot.: Szymon SikoraMagdalena Łuczak
Maja Chyla/Fot.: Szymon SikoraMaja Chyla
Aniela Sawicka/Fot.: Szymon SikoraAniela Sawicka
Helena Karabanowska/Fot.: Szymon SikoraHelena Karabanowska
Bartosz Szkoła/Fot.: Szymon SikoraBartosz Szkoła
Przemysław Białobrzycki/Fot.: Szymon SikoraPrzemysław Białobrzycki
Bartłomiej Sanetra/Fot.: Szymon SikoraBartłomiej Sanetra
Jan Bolek/Fot.: Szymon SikoraJan Bolek

Trenerzy: Elena Valt, Marco Ferro, Wojciech Mitan, Mateusz Habrat

Snowboard

Paulina Zaradna/Fot.: Szymon SikoraPaulina Zaradna
Jędrzej Maczugowski/Fot.: Szymon SikoraJędrzej Maczugowski
Filip Orlik/Fot.: Szymon SikoraFilip Orlik
Maciej Mróz/Fot.: Szymon SikoraMaciej Mróz

Trenerzy: Tomasz Wolak, Zbigniew Dendys

MEDALE REPREZENTACJI POLSKI

Złote medale (2)
Monika SKINDER – biegi narciarskie, sprint st. klasykiem
Mateusz KRZEMIŃSKI – short track, 500 m

Srebrny medal
Hanna SOKOŁOWSKA, Magdalena ZYCH, Mateusz KRZEMIŃSKI, Mateusz MIKOŁAJUK – short track, sztafeta mieszana, 3000 m

Brązowe medale (2)
Monika SKINDER – biegi narciarskie, 7,5 km st. klas.
Magdalena ZYCH – short track, 500 m