Szkolna Akademia Olimpijska

??⚫??

Drodzy nauczyciele,

Szkolna Akademia Olimpijska to autorski program edukacji olimpijskiej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, realizowany w postaci zajęć stacjonarnych w pięknym budynku Centrum Olimpijskiego – sercu polskiego ruchu olimpijskiego, skąd sportowcy wyruszają na igrzyska olimpijskie.

Nasza przestrzeń edukacyjna jest otwarta dla nauczycieli wszystkich przedmiotów – wychowanie poprzez sport oraz uzupełnienie edukacji w szkole o tematykę olimpijską nie ogranicza się jedynie do lekcji WF. Nasze zajęcia nie mają formy tradycyjnego wykładu. Utrzymane są w formie nauki przez zabawę. Zajęcia prowadzi dwukrotna medalistka olimpijska – Katarzyna Niedźwiedzka w łyżwiarstwie szybkim (Vancouver 2010 i Soczi 2014).

W Szkolnej Akademii Olimpijskiej dzieci i młodzież dowiedzą się, że:

? igrzyska olimpijskie to nie tylko bicie rekordów, ale szkoła charakteru; gdzie rodzą się wielcy bohaterowie;

? opowieść o igrzyskach olimpijskich pełna jest symboli i ciekawostek; to emocjonująca podróż w czasie i przestrzeni;

⚫ uprawianie sportu przynosi nam dużo korzyści – zdrowie, radość, większe poczucie własnej wartości, lepsze relacje z innymi;

? sport ma swoje zasady, które sprawdzą się także w codziennym życiu: w szkole, w domu i na podwórku;

? warto stawiać sobie nowe wyzwania i podążać za marzeniami.

Mamy nadzieję, że z wizyty u nas wyniesiecie mnóstwo olimpijskich inspiracji, które staną się podstawą ciekawych projektów w Waszych szkołach.

Chcemy zbudować razem z Wami społeczność, która żyje sportem i igrzyskami nie tylko od święta.

Zajęcia Szkolnej Akademii Olimpijskiej będą realizowane również w formule online – szczegóły wkrótce.

Tematyka zajęć

Zapraszamy na zajęcia edukacyjne na jeden z sześciu olimpijskich tematów do wyboru (patrz: Opis zajęć). Proponowane zajęcia pozwolą uczniowi poznać historię i specyfikę igrzysk olimpijskich (symbole, wartości olimpijskie), sukcesy polskich olimpijczyków, przybliżą istotne w sporcie i życiu zagadnienia takie jak: aktywność fizyczna i zdrowy styl życia, jak również zagrożenia – np. doping.

Przeczytaj przed złożeniem rezerwacji

Zajęcia trwają do 1,5 h i odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach:

  1. 10:00 – 11:30
  2. 12:00 – 13:30

W celu złożenia wstępnej rezerwacji zajęć prosimy o wybranie dostępnego terminu w Kalendarzu. W formularzu zgłoszeniowym prosimy o podanie nazwy i adresu szkoły, danych kontaktowych, preferowanego tematu zajęć oraz informacji na temat grupy (klasa, wiek, liczebność).

Informacja o zdjęciach podczas zajęć

Uprzejmie informujemy, że w trakcie zajęć edukacyjnych i warsztatów organizowanych w ramach działalności edukacyjnej Polskiego Komitetu Olimpijskiego z siedzibą w Warszawie przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 („PKOl”) mogą zostać wykonane zdjęcia dokumentujące przebieg zajęć lub zdjęcia grupowe, na których widoczni będą uczestnicy zajęć. Zdjęcia, o których mowa powyżej będą miały przede wszystkim charakter informacyjny i dokumentalny.

Dla opiekunów uczestników zajęć:

Mając na względzie Państwa prawo do decydowania o wykorzystaniu wizerunku Państwa dzieci, prosimy o wyrażenie zgody na wykorzystanie i rozpowszechnianie wizerunku dziecka na zasadach wskazanych w oświadczeniu, którego wzór znajduje się w zamieszczonym powyżej linku.

Chcemy podkreślić, że działalność edukacyjna PKOl nie ma charakteru komercyjnego, a jej głównym celem jest promocja wartości olimpijskich, aktywnego trybu życia w społeczeństwie, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.  

Kontakt – Szkolna Akademia Olimpijska:


tel.: +48 (22) 560 37 45
e-mail: [email protected]