Olympic Committees for Dual Career 

Kariera dwutorowa to most między światem sportu, a życiem zawodowym po jej zakończeniu. Most, który łączy dwa cele – spełnienie w obszarze osiągnięć sportowych i dbanie o swoją przyszłość zawodową. Wiemy, że połączenie tych dwóch światów jest na co dzień trudne, dlatego za pomocą tego projektu chcemy wyjść naprzeciw potrzebom sportowców.

Olympic Committees for Dual Career to projekt, którego celami są wspieranie dwutorowej kariery sportowców oraz wprowadzenie innowacji cyfrowych w sporcie.
Program będzie obejmował badania w celu zrozumienia problematyki i potrzeb kariery dwutorowej sportowców juniorów i seniorów w sportach olimpijskich w 5 krajach, na podstawie których powstanie katalog dobrych praktyk. Opracowany zostanie podręcznik z „mapą drogową” postępowania w zakresie dwutorowej kariery, a poprzez udział w otwartych kursach online zwiększana zostanie świadomość sportowców, juniorów i seniorów, na temat znaczenia kariery dwutorowej na różnych etapach elitarnej kariery sportowej.
Projekt jest realizowany dzięki funduszom Erasmus+, który jest programem Unii Europejskiej. Projekt potrwa dwa lata.

Olympic Committees for Dual Career (ENG)


Partnerzy


Informacje

  • Polski Komitet Olimpijski rozpoczął realizację programu, którego celem jest wspieranie dwutorowej kariery sportowców oraz wprowadzenie innowacji cyfrowych w sporcie. Projekt będzie promowany wśród sportowców rywalizujących w sportach olimpijskich oraz wśród narodowych federacji sportowych. W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyło się spotkanie wszystkich partnerów tej inicjatywy, podczas którego ustalono szczegółowy zakres prac. >więcej<

Pliki do pobrania


GaleriaFunded by the European Union. Views and opinions expressed
are however those of the author(s) only and do not necessarily
reflect those of the European Union or EACEA. Neither the European
Union nor the granting authority can be held responsible for them.