XV Zimowy EYOF
Vuokatti 2022


VUOKATTI (Finlandia), 20-25 marca 2022

XV Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy Vuokatti 2022 przeszedł do historii. Rozgrywana w dwóch fińskich miastach (Vuokatti i Lahti) impreza dla juniorów zakończyła się w piątek uroczystą ceremonią zamknięcia. Polska Młodzieżowa Reprezentacja wywalczyła tam 5 medali!

W imprezie udział wzięło prawie 1600 młodych sportowców z 44 krajów Starego Kontynentu. To był tydzień prawdziwej jedności, pokoju i sportowej walki. Dał on światu jasny przekaz, że Europa mimo swoich wielu różnić i w całej swojej różnorodności jest jednością. Udowodnili to swoimi postawami młodzi zawodnicy, dla których przygoda ze sportem dopiero się zaczyna.

EYOF Vuokatti 2022 okazał się sukcesem nie tylko dla organizatorów, ale także dla Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji, która z Finlandii wraca z pięcioma medalami. To drugi najlepszy Zimowy EYOF dla Polaków w historii jego rozgrywania. I choć pod względem liczby medali Vuokatii 2022 znajduje się na prowadzeniu ex aequo z poprzednią edycją Sarajewo 2019, to impreza rozgrywana w Bośni i Hercegowinie dała Polsce krążki z cenniejszego kruszcu (2 złote, 1 srebrny, 2 brązowe).

Polska Młodzieżowa Reprezentacja

Skład

MEDALE REPREZENTACJI POLSKI

Srebrne medale (3)
Jan HABDAS – skoki narciarskie, skocznia normalna
Konrad BADACZ – biathlon, bieg indywidualny
Jan HABDAS, Marcin WRÓBEL, Klemens JONIAK, Tymoteusz AMILKIEWICZ – skoki narciarskie, skocznia normalna, drużynowo

Brązowe medale (2)
Anna NĘDZA-KUBINIEC, Barbara SKROBISZEWSKA, Fabian SUCHODOLSKI, Konrad BADACZ – biathlon, sztafeta mieszana
Agnieszka BOGDANOWICZ, Karolina PARCZEWSKA, Oskar KUROWSKI, Adam MUCHLADO – short track, sztafeta mieszana 3000 m