Apel olimpijski

Drodzy Olimpijczycy,

Dni Olimpijczyka to Wasze święto i nasz hołd dla Was. Dziękujemy za Wasz wysiłek, walkę, zaangażowanie, wielkie emocje, ciężką pracę oraz promocję olimpijskich wartości i idei. Wasza postawa i determinacja są godne naśladowania. Cieszymy się, że tak wielu młodych ludzi stara się iść Waszą drogą. Budujące jest to, że tyle szkół nosi imię Polskich Olimpijczyków i wprowadza w życie olimpijskie credo: „Najważniejsze w Igrzyskach Olimpijskich jest nie zwycięstwo, ale udział, podobnie jak w życiu nie jest najważniejszy triumf, ale walka. Nie samo zwycięstwo jest istotne, lecz sprawiedliwa rywalizacja.”

Mamy nadzieję, że Dni Olimpijczyka jeszcze lepiej przybliżą Wasze dokonania i postawę, przypomną olimpijskie wartości i misję. Wierzymy, że będzie to wspaniałe święto polskiego olimpizmu.

Drodzy Uczniowie, Młodzi Sportowcy,

Niech okolicznościowe wydarzenia będą cennym źródłem wiedzy, a spotkania z Olimpijczykami zachętą do uprawiania sportu oraz realizacji marzeń. I wreszcie niech nasz Olimpijski Apel zmotywuje wszystkich do uprawiania sportu i postawy fair play. Wierzę, że determinacja i ciężka praca naszych Olimpijczyków będzie dla Was życiowym drogowskazem. Wszyscy należycie do wielkiej Olimpijskiej Rodziny.

Z olimpijskim pozdrowieniem,

Andrzej Kraśnicki

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego