Apel Olimpijski 2023

26 lipca 2024 roku rozpoczną się Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024. To cel polskich sportowców, a walka o kwalifikacje olimpijskie wciąż trwa. Wiemy, że polscy Olimpijczycy pokażą na nich swoją siłę, moc, determinację i walkę, dostarczając powodów do dumy wszystkim swoim rodakom. Kibicujmy im z całego serca, wspierajmy ich w tej sportowej rywalizacji, walce o ich osobisty sukces i medale dla Polski.

Igrzyska Olimpijskie to czas pokoju na całym świecie. Życzymy wszystkim, aby tym razem też tak było. Jednak ci, którzy go burzą, muszą ponieść konsekwencje. Świat sportu nie może pozwolić, aby oprawca stawał do sportowej rywalizacji z ofiarami swojej bestialskiej napaści. Igrzyska Olimpijskie to najważniejsza impreza sportowa świata. Od wieków była przyczynkiem do zakończenia rozmaitych konfliktów i wojen. Niech i tak będzie tym razem. Bądźmy razem z Ukrainą w tych trudnych czasach.

Jesteśmy wielką Rodziną Olimpijską i nasz głos jest ważny, a pokój na świecie i walka o niego to Olimpizm w czystej postaci. Tylko wtedy Igrzyska Olimpijskie mogą być prawdziwe, piękne i nieskazitelne.

Życzymy wszystkim, dla których sport jest ważną i istotną częścią życia, by olimpijskie wartości były dla Was prawdziwym drogowskazem. Nie bądźmy obojętni na krzywdę innych – to postawa fair play – jedna z najważniejszych olimpijskich cnót, która kształtuje w nas człowieczeństwo.

Polski Komitet Olimpijski
Warszawa 2023