Tam, gdzie Igrzyska nigdy się nie kończą

Olympic Channel (OC) jest wieloplatformowym medium, dzięki któremu kibice mogą odkrywać siłę sportu i dzielić się emocjami towarzyszącymi igrzyskom olimpijskim przez cały rok. Kanał ten został uruchomiony przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) 21 sierpnia 2016 roku wraz z zamknięciem Igrzysk XXXI Olimpiady Rio de Janeiro 2016. Oferując oryginalne programy, bieżące wiadomości, wydarzenia sportowe na żywo i najważniejsze momenty z aren olimpijskich Olympic Channel zapewnia dodatkową ekspozycję sportom i sportowcom 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, w 12 językach.

Poprzez współpracę z Narodowymi Komitetami Olimpijskimi Olympic Channel angażuje młodsze pokolenia i kibiców w ruch olimpijski, a tym samym wspiera cel MKOl określony w Agendzie Olimpijskiej 2020. Olympic Channel wspiera również Polski Komitet Olimpijski. Dzięki naszym partnerom mamy możliwość udostępniania archiwalnych nagrań z aren olimpijskich na całym świecie.

Olympic Channel to nie tylko relacje z igrzysk, to także autorskie filmy i seriale skupiające się na olimpijczykach, ich treningach, przygotowaniach, a także stylu życia.

Yiannis Exarchos, dyrektor wykonawczy Olympic Channel i dyrektor generalny Olympic Broadcasting Services:

„Musimy podejmować ryzyko, jesteśmy silniejsi niż byliśmy kiedykolwiek. Chcemy pokazywać olimpijczyków z całego świata, ponieważ osobowości sportowców czy ich styl życia są czymś bardzo, bardzo atrakcyjnym.”


Olympic Channel’s Originals:
Anatomy of…

 

Powtórki Igrzysk Olimpijskich