Fundacja Polskiego Sportu

 

Fundacja Polskiego Sportu powstała w 2023 roku przy Polskim Komitecie Olimpijskim po przekształceniu Polskiej Fundacji Olimpijskiej istniejącej od 1993 roku. Jej celem od początku istnienia jest rozwój i wspieranie sportu, związków sportowych i polskich sportowców. Prezesem został Adam Korol – wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich i mistrz olimpijski w wioślarstwie z Pekinu 2008.

Pierwszymi Partnerami Fundacji Polskiego Sportu zostały firmy: Suzuki Motor Poland oraz Morwa – dystrybutor prestiżowych marek zegarków, w tym marki Ball. Pierwszymi beneficjentami Fundacji zostali polscy medaliści III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023, którzy otrzymali w użytkowanie na rok samochody Suzuki, a dodatkowo złoci medaliści przyjęli zegarki szwajcarskiej marki Ball.

– Po raz pierwszy w nowej roli mogę pogratulować Wam sukcesów osiągniętych podczas Igrzysk Europejskich. Bardzo się cieszę, że oczy całej sportowej Europy były przez ostatnie dni zwrócone na Polskę i bardzo się cieszę, że to Wy byliście ich bohaterami zdobywając medale każdego dnia. Znajdujemy się w Polskim Komitecie Olimpijskim, który w ostatnim czasie przeszedł wiele zmian. Cieszę się, że i ja jestem ich częścią. Pod przewodnictwem Radosława Piesiewicza tworzymy nowy PKOl, taki, jakim zawsze chcieliśmy żeby był. Moim celem jako sportowca było zdobycie złotego medalu olimpijskiego i ten cel osiągnąłem. Teraz, będąc z drugiej strony, chciałbym, aby inni polscy sportowcy mogli być dumni, że są członkami Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Ten cel udało się właśnie zrealizować. Od dziś będąc Prezesem Fundacji Polskiego Sportu dołożę wszelkich starań, żeby odpowiednio Was za to wynagradzać. Chciałbym z dumą ogłosić dwóch pierwszych Partnerów Fundacji – firmę Suzuki Motor Poland i markę szwajcarskich zegarków Ball – zakomunikował Prezes Fundacji Polskiego Sportu Adam Korol