Anna Łukasiak brązową medalistką mistrzostw świata w zapasach

Anna Łukasiak zdobyła brązowy medal w kategorii do 50 kilogramów podczas zapaśniczych mistrzostw świata w Belgradzie. To jej największy sukces w karierze i pierwszy medal MŚ. Łukasiak ma na swoim koncie także dwa brązowe medale ME.

Polska zapaśniczka trafiła do repesaży po porażce z mistrzynią świata Yui Susaki, która zdominowała całe zawody, kończąc wszystkie walki przed czasem i bez straty punktu. To dzięki niej Łukasiak zmierzyła się w środę z reprezentantką Wietnamu – Thi Xuan Nguyen. Pojedynek był bardzo zacięty. Z wyniku 0-3, w ostatniej minucie starcia zrobiło się 4-3 i to Polka awansowała dalej. W pojedynku o brąz Łukasiak stoczyła zwycięską walkę z Nigeryjką Miesinnei Genesis 3-2.

W czwartek przed szansą zdobycia medalu MŚ stanie Jowita Wrzesień, która zawalczy o medal bez konieczności przebijania się przez repesaże. Olimpijka z Tokio (2020) po pokonaniu Mansi Ahlawat (5-3) trafiła do półfinału, w którym zmierzyła się z Norweżką Grace Bullen. Bullen wygrała 5-3 i awansowała do finału. Polkę czeka zatem walka o brąz.

PKOl/Polski Związek Zapaśniczy
Fot.: Polski Związek Zapaśniczy
Przemysław Kaliski