Breaking – znamy pierwszych zakwalifikowanych zawodników

Znamy pierwszych ośmiu sportowców, którzy podczas Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023 wezmą udział w zawodach breakingu. Rywalizacja odbędzie się w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu.

Spośród mężczyzn pewni uczestnictwa w Igrzyskach Europejskich są Polak Igor Wypiór (B-boy Wigor), Danis Civil (B-boy Dany) z Francji, Daniel Grindeland (B-boy Daniel) reprezentujący Norwegię oraz sensacja z TikToka – Karam Singh (B-boy Kid Karam) z Wielkiej Brytanii.

Wśród kobiet kwalifikację wywalczyły pierwsza w rankingu India Dewi Sardjoe (B-girl India) z Holandii, Antilai Sandrini (B-girl Anti) z Włoch, Vanessa Marina Cartaxo Farinha (B-girl Vanessa) reprezentująca Portugalię oraz Litwinka, Dominika Banevič (B-girl Nicka).

Docelowo w zawodach weźmie udział 16 zawodników i 16 zawodniczek.

Reprezentujący Polskę Igor Wypiór kwalifikację do Igrzysk Europejskich zdobył dzięki zajęciu trzeciego miejsca na mistrzostwach Europy rozegranych w Manchesterze. Przy okazji Polak zdobył kolejne punkty kwalifikacyjne do igrzysk w Paryżu.

Breaking zadebiutuje w stolicy Francji jako dyscyplina olimpijska, wcześniej jednak zawita do Małopolski. Rywalizacja będzie toczyła się w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu. W zawodach wystartuje 32 zawodników – 16 mężczyzn i 16 kobiet. Na trybunach zmieści się około 2500 widzów. Start zawodów zaplanowano na 26 czerwca, a dzień później odbędą się finały. Co ważne, stawką rywalizacji będą przepustki do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024.

IGRZYSKA EUROPEJSKIE 2023 Sp. z o.o.