25. Piknik Olimpijski już w sobotę!

Już od ponad ćwierć wieku największa i prawdopodobnie najważniejsza impreza sportowo-rekreacyjna w Warszawie, Polsce i kto wie czy nie w Europie, zaszczepia sportowy tryb życia, pokazuje różnorodność sportów, ale i umożliwia spotkania z polskimi medalistami olimpijskimi tysiącom odwiedzających Piknik Olimpijski. W tym roku świętujemy jego 25-lecie!

Jubileuszowy, 25. Piknik Olimpijski, odbędzie się w sobotę 25 maja 2024 roku, na terenie Parku Kępa Potocka (Warszawa, Żoliborz, rejon ul. Gwiaździstej oraz Wisłostrady – vis a vis Centrum Olimpijskiego PKOl), tradycyjnie w godzinach 12:00-18:30.

To najważniejsze spotkanie Polskiej Rodziny Olimpijskiej, sportowego środowiska i kibiców, odbywa się już od ponad ćwierć wieku. Nieodłącznymi członkami tej społeczności są sportowcy, Olimpijczycy, polskie związki sportowe, a także Sponsorzy oraz Partnerzy PKOl i Olimpijskiej Reprezentacji Polski.

Myślą przewodnią jubileuszowego 25. Pikniku Olimpijskiego będą zbliżające się Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024 oraz 100-lecie udziału niepodległej Polski w najważniejszej imprezie sportowej świata – igrzyskach olimpijskich. To wyjątkowa impreza, podczas której celebrować będziemy kilka ważnych jubileuszy: wspomnianą 25. edycję Pikniku, wiek od pierwszego startu Polski w najważniejszej imprezie świata, ale także 100 lat od zdobycia pierwszych polskich medali olimpijskich – pierwszego w ogóle wywalczonego przez drużynę kolarzy torowych oraz pierwszego indywidualnego zdobytego przez jeźdźca Adam Królikiewicza.

Piknik Olimpijski dociera do bardzo szerokiej grupy kibiców i sympatyków sportu z Polski i nie tylko. Corocznie gromadzi ponad 30 tysięcy uczestników, którzy w ciągu całego dnia rywalizują i biorą aktywny udział w dziesiątkach konkurencji sportowych. Każdy miłośnik sportu znajdzie tu coś dla siebie, bo liczba propozycji i możliwości będzie jak zwykle niezliczona.

Piknik to także unikatowa możliwość spotkań z Olimpijczykami i polskimi medalistami igrzysk olimpijskich – każdego roku ponad setka z nich aktywnie uczestniczy w niezliczonych atrakcjach imprezy. W programie tegorocznej edycji znajdzie się jak zwykle mnogość sportów, konkursów, pokazów, wystaw, warsztatów edukacyjnych, animacji, gier i zabaw – bo taka jest nasza idea, aby integrować sportem. Piknik to święto polskiego sportu dla całych rodzin. Tu nie ma limitu wieku, ani dolnego, ani górnego. Sport to ważna część życia każdego z nas, nawet jeśli jeszcze o tym nie wiecie.

Program sportowy Pikniku w tym roku obejmie blisko 50 stanowisk popularyzujących różnorodne formy ruchu i dyscyplin sportowych, aktywny i prozdrowotny tryb życia, a także – rowerową sztafetę z Tokio do Paryża, rodzinne wyścigi kajakami, rywalizację na deskach sup i na ergometrach, a także turniej bokserski, czy festiwal food tracków.

Piknik Olimpijski to prawdziwy pokaz mocy polskiego sportu, ale także bogata historia rodzimego olimpizmu. Tylko podczas tej wyjątkowej imprezy można spotkać obecne gwiazdy igrzysk, ale i tych, których oklaskiwaliśmy w przeszłości i pamiętamy często tylko z telewizji, czy wspomnień. Podczas Pikniku każdy może stanąć ze swoim idolem oko w oko, a nawet stanąć z nim do bezpośredniej rywalizacji.

W tym roku gościć będziemy ich ponad setkę. Przyjadą z całej Polski, a nawet spoza granic naszego kraju. Każdego roku to zacne grono podczas Pikniku rozdaje tysiące autografów i ustawia się do tysięcy zdjęć. Jak co roku będą wyróżniać się ubiorem, więc łatwo ich rozpoznacie.

Zapraszamy w sobotę 25 maja. Start w samo południe. Wstęp wolny! Nikogo nie powinno tam zabraknąć.

Regulamin 25. Pikniku Olimpijskiego

Program 25. Pikniku Olimpijskiego

PKOl