Dawid Kubacki letnim Mistrzem Polski

Dawid Kubacki z TS Wisły Zakopane wygrał Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich, które w sobotę wieczorem odbyły się na skoczni Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. Zawody odbywały się w strugach ulewnego deszczu.

Kubacki, który prowadził po pierwszej serii, złoto zapewnił sobie skokami na odległość 98,5 oraz 98 metrów. O jeden punkt wyprzedził Andrzeja Stękałę (AZS Zakopane) i o dwa i pół punktu swojego klubowego kolegę Klemensa Murańkę.

– Był dreszczyk emocji, bo ostatnimi czasy nie skakało mi się tak fajnie. Chciałem sobie na tych zawodach przypomnieć dobre skakanie i to się częściowo udało – mówił Kubacki.

W konkursie na skoczni COS w Szczyrku nie wziął udziału Kamil Stoch, który jest przeziębiony. Niespodzianką jest daleka pozycja Piotra Żyły (Wiślańskie Towarzystwo Sportowe), który uplasował się dopiero na dziewiątym miejscu. Żyła w drugiej serii i tak się poprawił, bo po pierwszej był dopiero osiemnasty. Najdłuższy skok w konkursie – 101 metrów – oddał klubowy kolega Żyły Aleksander Zniszczoł, ale nie dało mu to medalu, bo zakończył mistrzostwa na igielicie na czwartej pozycji.

Mieszane uczucia miał za to piąty w końcowej klasyfikacji Maciej Kot (AZS Zakopane). – Jest sportowa złość we mnie, bo drzwi do medalu były szeroko otwarte. Kamil nie startował, a Piotrek Żyła zepsuł pierwszy skok, więc szansa była. Żałuję, że jej nie wykorzystałem, ale z drugiej strony jest pozytywne podsumowanie, bo te skoki były niezłe – mówił Kot.

Wcześniej w Szczyrku odbyły się także mistrzostwa Polski w skokach narciarskich kobiet oraz mistrzostwa Polski w kombinacji norweskiej. Złote medale wywalczyli Joanna Szwab (AZS AWF Katowice) i Szczepan Kupczak (SS-R LZS Sokół Szczyrk).

Wyniki letnich MP w skokach narciarskich

  1. Dawid Kubacki 262,7 pkt (98,5 i 98)
  2. Andrzej Stękała 261,7 pkt (97,5 i 98,5)
  3. Klemens Murańka 260,2 pkt (96 i 99,5)

Biuro prasowe COS