Dawid Kubacki najlepszy w Titisee-Neustadt!

Dawid Kubacki wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt. Polak był najlepszy także w kwalifikacjach, a w pierwszej serii zbudował ogromną przewagę nad rywalami.

Dawid Kubacki od początku weekendu w Titisee-Neustadt pokazywał, że wciąż jest w doskonałej dyspozycji. Reprezentant Polski przyjechał do Niemiec jako lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i żółtego plastronu nie oddał ani po piątkowym, ani niedzielnym konkursie.

W piątek Dawid Kubacki był drugi, w niedzielę nie pozostawił jednak rywalom żadnych złudzeń i udowodnił, kto w tej fazie sezonu jest najlepszym skoczkiem narciarskim na świecie. Polak po pierwszej serii prowadził z przewagą kilkunastu punktów, w drugiej tę przewagę jeszcze powiększył.

Świetnie spisali się także inni reprezentanci Polski. Piotr Żyła otarł się o podium i niedzielny konkurs skończył na czwartym miejscu. Cieszy doskonała postawa Kamila Stocha, który odnotował swój najlepszy wynik w tym sezonie, plasując się ostatecznie na ósmym miejscu. Także swój najlepszy wynik zapisuje w historii zawodów Pucharu Świata Paweł Wąsek, który skończył niedzielną rywalizację na jedenastym miejscu.

Polacy zdobyli w niedzielę zdecydowanie najwięcej punktów do klasyfikacji Pucharu Narodów – dzięki temu wyraźnie zmniejszyli stratę do Norwegów i Austriaków i zajmują w tej punktacji trzecią pozycję. W indywidualnej punktacji Pucharu Świata Dawid Kubacki zdecydowanie odskoczył od swoich rywali. Polak ma 54 punkty przewagi nad Słoweńcem Anze Laniskiem i 93 nad Austriakiem Stefanem Kraftem.

Źródło: PZN