Dawid Kubacki wygrał Turniej Czterech Skoczni

To był wspaniały konkurs dla Dawida Kubackiego. Podopieczny Michała Doleżala po dwóch znakomitych skokach zwyciężył na skoczni Paula Ausserleitnera w Bischofshofen i tym samym przypieczętował triumf w 68. Turnieju Czterech Skoczni.

Drugie miejsce w konkursie zajął Niemiec Karl Geiger, a na najniższym stopniu podium stanął Norweg Marius Lindvik.

Dawid Kubacki po raz kolejny zapisał się w historii skoków narciarskich i jako trzeci Polak, wygrał prestiżowy Turniej Czterech Skoczni. 30-latek zrobił to w pięknym stylu. Podopieczny Michała Doleżala w ostatnim konkursie turnieju postawił kropkę nad „i” i wygrał zawody w Bischofshofen. Było to drugie w karierze zwycięstwo naszego reprezentanta w Pucharze Świata. Kubacki w pierwszej serii konkursowej wylądował na 143 metrze, a w finale skoczył 140,5 metra i o prawie 10 punktów pokonała Karla Geigera. Trzeci w konkursie Marius Lindvik stracił do Polaka blisko 12 punktów.

Dawid Kubacki w każdym z czterech konkursów stawał na podium, a zwycięstwem w Bischofshofen przypieczętował wygraną w Turnieju Czterech Skoczni. Kubacki jako trzeci Polak w historii, po Adamie Małyszu i Kamilu Stochu, wywalczył Złotego Orła. Reprezentant Polski o prawie 21 punktów pokonał w turnieju Mariusa Lindvika. Trzeci Karl Geiger stracił do Kubackiego ponad 23 punkty.

Punkty w ostatnim konkursie 68. Turnieju Czterech Skoczni wywalczyli również Kamil Stoch (134,5 i 134 m) i Piotr Żyła (125,5 i 129 m), którzy uplasowali się odpowiednio na 13. i 27. miejscu. Poza finałową „30” znaleźli się: 33. Maciej Kot (126 m) i 49. Stefan Hula (119 m).