Dawid Kubacki zwycięzcą konkursu w Engelbergu!

Dawid Kubacki wygrał kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2022/2023. Reprezentant Polski był najlepszy w niedzielnych zawodach w Engelbergu.

Kubacki prowadził po pierwszej serii z wyraźną przewagą nad rywalami. Drugi, Austriak Manuel Fettner tracił do Kubackiego blisko siedem punktów. W drugiej serii doskonale skoczyli Anze Lanisek i ponownie Fettner, ale przewaga, jaką Dawid Kubacki uzyskał po pierwszym skoku wystarczyła, aby ostatecznie wygrać zawody.

Piotr Żyła

Świetnie spisał się także Piotr Żyła, który po pierwszym skoku zajmował trzecie miejsce, były więc ogromne szanse na kolejne podwójne podium Polaków. Jednak w drugiej serii Żyle zabrakło kilku metrów, aby po swoim skoku pewnie wyjść na prowadzenie i ostatecznie zakończył rywalizację na piątej pozycji.

Do drugiej serii nie zakwalifikował się tym razem ani Kamil Stoch, ani Paweł Wąsek. Ten pierwszy skoczył zaledwie 117,5 metra, drugi został zdyskwalifikowany. Swojego drugiego skoku nie oddali także Jakub Wolny i Aleksander Zniszczoł, którzy nie zdołali zająć pozycji w czołowej trzydziestce.

Kamil Stoch

Po zawodach w Engelbergu Dawid Kubacki powiększył swoją przewagę w klasyfikacji Pucharu Świata. Polak o 74 punkty wyprzedza Słoweńca Anze Laniska i o 183 Austriaka Stefana Krafta. W Pucharze Narodów Polacy są już na drugim miejscu, tracąc 178 punktów do prowadzących Austriaków.

Wyniki konkursu PŚ w Engelbergu:

  1. Dawid Kubacki (POL)
  2. Manuel Fettner (AUT)
  3. Anze Lanisek (SLO)
  4. Halvor Egner Granerud (NOR)
  5. Piotr Żyła (POL)
  6. Aleksander Zniszczoł (POL)
  7. Kamil Stoch (POL)
  8. Jakub Wolny (POL)

PZN