Drugi dzień igrzysk bez polskich medali

Drugi dzień IV Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Gangwon 2024 przyniósł sporo emocji reprezentantom Polski. Najbliżej wywalczenia drugiego medalu w Korei była łyżwiarka szybka Anna Falkowska, która zajęła 4. miejsce na dystansie 1000 m (short track). Było blisko, jednak na kolejne krążki biało-czerwonych musimy poczekać do, miejmy nadzieję, poniedziałku.

Finał A Anny i jej 4. lokata była najlepszym polskim niedzielnym wynikiem w Korei Południowej. W poniedziałek ona jak i reszta teamu toru krótkiego będą mieli szansę na rewanż i pokaz zapowiadanej mocy.

Z dobrej strony po raz kolejny pokazali się polscy skoczkowie. W konkursie drużyn mieszanych (2k + 2m) zajęli 5. miejsce, ale to głownie dzięki świetnej postawie męskiej części naszego zespołu. Na wielkie brawa zasłużył Kacper Tomasiak, który dwukrotnie lądował na 107. metrze, co indywidualnie było jednym z najlepszych rezultatów. Bardzo dobrze zaprezentował się także Łukasz Łukaszczyk. Jedyny jak na razie polski medalista tej imprezy najpierw uzyskał 101,5 m, a potem 102 metry. Gorzej poszło naszym dziewczętom, ale generalnie 5. miejsce to bardzo dobry wynik na koniec występów polskich skoczków.

W niedzielę rywalizowali także biathloniści w dwuosobowej sztafecie mieszanej 6 km + 7,5 km. Polska ekipa w składzie: Emilia Liszka i Grzegorz Galica zajęła 11. miejsce. Na biathlon jeszcze zwrócimy uwagę podczas ostatniej konkurencji – sprintu, który zostanie rozegrany we wtorek. Tam upatrujemy szansy na wysokie miejsce Grzegorza Galicy – jeśli poprawi strzelanie.

Dwa zwycięstwa odnieśli z kolei polscy hokeiści w turnieju 3×3. Najpierw pokonali Tajwan 10:8, a w drugim spotkaniu wygrali z Hiszpanią 10:5. Po trzech spotkaniach biało-czerwoni mają na koncie 6 punktów i zajmują 4. miejsce w turnieju, które mogłoby dać im awans do półfinałów. W poniedziałek dwa kolejne, bardzo ważne spotkania: Z Wielką Brytanią, gdzie będziemy faworytami i z Danią, która w tabeli po trzech meczach jest druga i ma komplet punktów.

Szóste miejsce w saneczkarskiej rywalizacji dwójek dziewcząt zajęła polska ekipa w składzie Zuzanna Jędrzejczyk/Zuzanna Pieron. Wśród chłopców w konkurencji jedynek Michał Gancarczyk uplasował się na odległym 15. miejscu. Saneczkarze poniedziałkową sztafetą zakończą swój udział w igrzyskach.

W odległym od Gangneung Jeongseon High 1 Ski Resort rywalizację rozpoczęli alpejczycy. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w supergigancie. Nikola Komorowska zajęła 17. miejsce, a Stanisław Sarzyński wypadł z trasy i nie ukończył zawodów.

W poniedziałek 3. dzień igrzysk i niezmiennie kolejne polskie szanse medalowe. Trzymamy kciuki dalej!