Finisaż wystawy prof. Janusza Foglera odwołany

Informujemy, że finisaż wystawy fotograficznej prof. Janusza Foglera, zaplanowany 27 października w Galerii (-1) PKOl, został odwołany.

Zapraszamy do indywidualnego odwiedzania – wystawa „W drodze do ogrodu” została przedłużona i będzie prezentowana do 6 grudnia 2020 r.

Prof. Janusz Fogler

„Nieco ponad 50 lat swojego życia poświęciłem w znacznej części pracy twórczej, choć nie tak dawno przekroczyłem dopiero 70-tkę. Zdjęcia prezentowane na tej wystawie powstawały w różnych miejscach i okresach. Niektóre wykonałem przed laty czasami wręcz na końcu świata, inne zaś w minionym roku we własnym ogrodzie.
Prace dobierałem tak, by potwierdzić, że przygoda plastyczna fotografii intrygowała mnie przez całe niemalże życie. Nie da się też ukryć, że udało mi się nią zająć poważniej dopiero po zaniechaniu podróżowania z kamerą po świecie i podjęciu decyzji o powrocie do rodzinnego ogrodu.
Zaglądałem oczywiście do niego przez wiele lat, ale nigdy nie miałem dość czasu, by te wcześniejsze powroty pozwoliły mi na przeniknięcie w głąb otaczającego mnie świata, a tak naprawdę – na przeniknięcie a głąb materii.
Mam nadzieję, że wystawa ta potwierdza, iż związki fotografii i malarstwa interesowały mnie od dawna.”

Biuro Komunikacji PKOl