IE 2023: piłkarze ręczni plażowi rozpoczęli starty Polaków

Jedno zwycięstwo i trzy porażki – to bilans reprezentacji Polski w pierwszym dniu turnieju piłki ręcznej plażowej. We wtorek w Tarnowie rozegranych zostało 16 meczów. W środę zakończenie rywalizacji w fazie grupowej i ćwierćfinały.

W tarnowskim Centrum Sportów Plażowych, na obiektach Beach Areny rywalizację w III Igrzyskach Europejskich Kraków-Małopolska 2023 rozpoczęło blisko 200 sportowców z 10 krajów. Emocji nie brakowało!

Znakomite widowisko w swym pierwszym meczu stworzyli Polacy. Biało-czerwoni po zaciętym spotkaniu pokonali Duńczyków w serii shoot-outów. Bohaterem został bramkarz Filip Jankowski, który w siódmej serii popisał się kapitalną interwencją. Wcześniej Polacy wygrali pierwszego seta 26:24 po trafieniu Bartosza Andrzejewskiego sekundę przed końcową syreną. W drugim górą 22:17 byli rywale.

W kolejnym wtorkowym spotkaniu biało-czerwoni ulegli Hiszpanom 0:2. Rywale byli zdecydowanie lepsi – pierwszego seta wygrali 22:12, a drugiego 22:18. – Wchodziliśmy dobrze w oba sety, ale z biegiem czasu oddawaliśmy rzuty z niezbyt dogodnych pozycji. Hiszpanie zagrali konsekwentnie i skutecznie. To doświadczony zespół, najbardziej utytułowana drużyna w historii plażowej piłki ręcznej. Przed jutrzejszymi meczami wyciągniemy wnioski i postaramy się odwrócić sytuację w tabeli grupy – stwierdził Filip Koper.

Wspomniana sytuacja w tabeli rzeczywiście jest bardzo ciekawa – po wtorkowych meczach wszystkie cztery drużyny mają na koncie po jednym zwycięstwie i porażce. Wszystko rozstrzygnie się więc w środę. Biało-czerwoni o godz. 11:00 zagrają z Norwegami. Od wyniku tego spotkania zależeć będzie, z którego miejsca Polacy przystąpią do wieczornego ćwierćfinału.

W trudniejszej sytuacji po wtorkowych meczach jest reprezentacja kobiet. Polki były bliskie triumfu w pierwszym spotkaniu z Norweżkami, ale po niezwykle emocjonującym spotkaniu uległy rywalkom w serii shoot-outów. W drugim meczu biało-czerwone przegrały z Dunkami, które jako jedyne w grupie A odniosły we wtorek dwa zwycięstwa. W środę o godz. 10:00 nasze szczypiornistki zmierzą się z Hiszpankami.

W pozostałych wtorkowych meczach z dobrej strony pokazali się ponadto piłkarze ręczni reprezentacji Chorwacji i Węgier oraz szczypiornistki z Niemiec i Holandii. Wszystkie te drużyny zakończyły dzień z kompletem zwycięstw.

W środę w porannej sesji dokończona zostanie rywalizacja w fazie grupowej. O godz. 14:00 rozpoczną się ćwierćfinały.