Iga Świątek powtórzyła sukces w Stuttgarcie

Iga Świątek – numer 1 rankingu WTA – powtórzyła ubiegłoroczny sukces w turnieju WTA 500 w Stuttgarcie, pokonując w finale Arynę Sabalenkę 6:3, 6:4. To 13. tytuł w karierze 21-letniej Polki, a drugi w tym sezonie, po lutowym triumfie w imprezie WTA 1000 w Dausze.

W Stuttgarcie doszło w niedzielę do pojedynku dwóch najlepszych obecnie tenisistek świata. Lepsza w trwającym godzinę i 50 minut meczu okazała się liderka rankingu WTA, która poprawiła bilans ich bezpośrednich spotkań na 5-2. Była to swoista powtórka ubiegłorocznego finału (Polka wtedy wygrała 6:2, 6:3).

Iga triumfowała bez straty seta i w ten sposób obroniła komplet 500 punktów wywalczony w Stuttgarcie w poprzednim sezonie. Oprócz premii finansowej w wysokości 120 tys. dol. zdobyła też efektowną nagrodę w postaci sportowego samochodu marki Porsche Taycan, wartego około 800 tys. zł.