Wyniki

Biathlon

sprint (K)

1.Laura Dahlmeier(Ger)21:06.2
2.Marte Olsbu(Nor)+24.2
3.Veronika Vitkova(Cze)+25.8
   
28.Krystyna Guzik(Pol)+1:37.1
34.Weronika Nowakowska(Pol)+1:57.0
45.Monika Hojnisz(Pol)+2:14.4
56.Magdalena Gwizdoń(Pol)+2:29.5

sprint (M)

1.Arnd Peiffer(Ger)23:38.8
2.Michal Krcmar(Cze)+4.4
3.Dominik Windisch(Ita)+7.7
   
59.Grzegorz Guzik(Pol)+2:13.4
67.Andrzej Nędza-Kubiniec(Pol)+2:20.4

10 km na dochodzenie (K)

1.Laura Dahlmeier(Ger)30:35.3
2.Anastasiya Kuzmina(Svk)+29.4
3.Anais Bescond(Fra)+29.6
   
30.Weronika Nowakowska(Pol)+3:10.9
36.Krystyna Guzik(Pol)+3:49.0
43.Monika Hojnisz(Pol)+4:30.3
49.Magdalena Gwizdoń(Pol)+5:31.7

12,5 km na dochodzenie (M)

1.Martin Fourcade(Fra)32:51.7
2.Sebastian Samuelsson(Swe)+12.0
3.Benedikt Doll(Ger)+15.1
   
56.Grzegorz Guzik(Pol)+6:15.6

15 km (K)

1.Hanna Oeberg(Swe)41:07.2
2.Anastasiya Kuzmina(Svk)+24.7
3.Laura Dahlmeier(Ger)+41.2
   
6.Monika Hojnisz(Pol)+1:54.8
21.Weronika Nowakowska(Pol)+3:27.4
52.Krystyna Guzik(Pol)+5:42.3
83.Magdalena Gwizdoń(Pol)+10:42.5

20 km (M)

1.Johannes Thingnes Boe(Nor)48:03.8
2.Jakov Fak(Slo)+5.5
3.Dominik Landertinger(Aut)+14.2
   
33.Grzegorz Guzik(Pol)+3:48.0
79.Andrzej Nędza-Kubiniec(Pol)+7:36.1

bieg masowy (K)

1.Anastasiya Kuzmina(Svk)35:23.0
2.Daria Domraczewa(Blr)+18.8
3.Tiril Eckhoff(Nor)+27.7
   
15.Monika Hojnisz(Pol)+1:36.2


sztafeta (K)

1.Białoruś(Blr)1:12:03.4
2.Szwecja(Swe)+10.7
3.Francja(Fra)+17.6
   
7.Polska(Pol)+43.6

sztafeta mieszana

1.Francja(Fra)1:08:34.3
2.Norwegia(Nor)+20.9
3.Włochy(Ita)+26.9
   
16.Polska(Pol)+3:43.6

Biegi narciarskie

sprint styl. klas. (K)

1.Stina Nilsson(Swe)3:03.84
2.Maiken Caspersen Falla(Nor)+3.03
3.Julia Biełorukowa(Rus)+3.37
   
22.Justyna Kowalczyk(Pol) 
37.Sylwia Jaśkowiec(Pol) 
38.Ewelina Marcisz(Pol) 

sprint styl. klas. (M)

1.Johannes Hosflot Klaebo(Nor)3:05.75
2.Federico Pellegrino(Ita)+1.34
3.Aleksander Bołszunow(Rus)+1.36
   
30.Kamil Bury(Pol) 
39.Maciej Staręga(Pol) 

sprint druż. styl. dow.  (K)

1.Kikkan Randall, Jessica Diggins(USA)15:56.47
2.Charlotte Kalla, Stina Nilsson(Swe)+0.19
3.Marit Bjoergen, Maiken Caspersen Falla(Nor)+2.97
   
7.Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec(Pol)+36.01

sprint druż. styl. dow.  (M)

1.Martin Johnsrud Sundby, Johannes Hoesflot Klaebo(Nor)15:56.26
2.Denis Spicow, Aleksandr Bołszunow(Rus)+1.71
3.Maurice Manificat, Richard Jouve(Fra)+2.02
   
13.Dominik Bury, Maciej Staręga(Pol) 

10 km styl. dow. (K)

1.Ragnhild Haga(Nor)25:00.5
2.Charlotte Kalla(Swe)+20.3
3.Krista Parmakoski(Fin)+31.9
3.Marit Bjoergen(Nor)+31.9
   
24.Sylwia Jaśkowiec(Pol)+2:21.0
42.Ewelina Marcisz(Pol)+3:09.5
64.Martyna Galewicz(Pol)+4:22.8

15 km styl. dow. (M)

1.Dario Cologna(Sui)33:43.9
2.Simen Hegstad Krueger(Nor)+18.3
3.Denis Spitsov(Rus)+23.0
   
33.Dominik Bury(Pol)+2:27.2
78.Kamil Bury(Pol)+4:54.8
82.Maciej Staręga(Pol)+5:15.0

bieg łączony 15 km (K)

1.Charlotte Kalla(Swe)40:44.9
2.Marit Bjoergen(Nor)+7.8
3.Krista Parmakoski(Fin)+10.1
   
17.Justyna Kowalczyk(Pol)+1:45.9
30.Sylwia Jaśkowiec(Pol)+3:11.4
31.Ewelina Marcisz(Pol)+3:11.8
41.Martyna Galewicz(Pol)+4:06.4

bieg łączony 30 km (M)

1.Simen Hegstad Krueger(Nor)1:16:20.0
2.Martin Johnsrud Sundby(Nor)+8.0
3.Hans Christer Holund(Nor)+9.9
   
52.Dominik Bury(Pol)+7:00.3

30 km tech. klas. (K)

1.Marit Bjoergen(Nor)1:22:17.6
2.Krista Parmakoski(Fin)+1:49.5
3.Stina Nilsson(Swe)+1:58.9
   
14.Justyna Kowalczyk(Pol)+5:04.2

sztafeta 4×5 km (K)

1.Norwegia(Nor)51:24.3
2.Szwecja(Swe)+2.0
3.Rosja(Rus)+43.3
   
10.Polska(Pol)+3:06.6

Bobsleje

dwójki (M)

1.Francesco Friedrich i Thorsten˙Margis(Ger)3:16.86
1.Justin˙Kripps i Alexander Kopacz(Can)3:16.86
3.Oskars Melbardis i Janis Strenga(Lat)+0.05
   
24.Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski(Pol) 

czwórki (M)

1.Niemcy(Ger)3:15.85
2.Niemcy(Ger)3:16.38
2.Korea(Kor)3:16.38
   
13.Polska (Pol) 3:17.89

Kombinacja norweska

normalna skocznia/10 km (M)

1.Eric Frenzel(Ger)24:51.4
2.Akito Watabe(Jap)+4.8
3.Lukas Klapfer(Aut)+18.1
   
22.Paweł Słowiok(Pol)+2:35.2
39.Szczepan Kupczak(Pol)+4:11.2
42.Adam Cieślar(Pol)+4:47.3
47.Wojciech Marusarz(Pol)+6:36.1

duża skocznia/10 km (M)

1.Johannes Rydzek(Ger)23:52.5
2.Fabian Riessle(Ger)+0.4
3.Eric Frenzel(Ger)+0.8
   
25.Szczepan Kupczak(Pol)+2:48.8
29.Paweł Słowiok(Pol)+3:23.8
33.Adam Cieślar(Pol)+3:30.9
.Wojciech Marusarz(Pol)dnf

drużynowo (M)

1.Niemcy(Ger)46:09.8
2.Norwegia(Nor)+52.7
3.  +1:07.8
   
9.Polska(Pol)+5:15.0

Łyżwiarstwo figurowe

pary taneczne

1.Tessa Virtue, Scott Moir(Kan)206.07
2.Gabriella Papadakis, Guillaume Cizeron(Fra)205.28
3.Maia Shibutani, Alex Shibutani(USA)192.59
   
14.Natalia Kaliszek, Maksym Spodyriew (Pol) 161.35 

Łyżwiarstwo szybkie

500 m (K)

1.Nao Kodaira(Jap)36.94
2.Sang-Hwa Lee(Kor)+0.39
3.Karolina Erbanova(Cze)+0.40
   
25.Kaja Ziomek(Pol)+2.32

500 m (M)

1.Havard Lorentzen(Nor)34.41
2.Cha Min-kyu(Kor)/td>+0.01
3.Gao Tingyu(Chn)+0.24
   
13.Artur Waś(Pol)+0.61
33.Piotr Michalski(Pol)+1.23
36.Artur Nogal(Pol)+24.30

1000 m (K)

1.Jorien ter Mors(Ned)1:13.56
2.Nao Kodaira(Jap)+0.26
3.Miho Takagi(Jap)+0.42
   
12.Natalia Czerwonka(Pol)+2.21
29.Karolina Bosiek(Pol)+4.97

1000 m (M)

1.Kjeld Nuis(Ned)1:07.95
2.Havard Lorentzen(Nor)+0.04
3.Tae-Yun Kim(Kor)+0.27
   
17.Sebastian Kłosiński(Pol)+1.64
23.Konrad Niedźwiedzki(Pol)+2.07
31.Piotr Michalski(Pol)+2.22

1500 m (K)

1.Ireen Wust(Ned)1:54.35
2.Miho Takagi(Jap)+0.20
3.Marrit Leenstra(Ned)+0.91
   
9.Natalia Czerwonka(Pol)+3.50
13.Katarzyna Bachleda-Curuś(Pol)+4.16
17.Luiza Złotkowska(Pol)+4.64

1500 m (M)

1.Kjeld Nuis(Ned)1:44.01
2.Patrick Roest(Ned)+0.85
3.Min Seok Kim(Kor)+0.92
   
12.Zbigniew Bródka(Pol)+2.30
16.Jan Szymański(Pol)+2.47
20.Konrad Niedźwiedzki(Pol)+3.06

3000 m (K)

1.Carlijn Achtereekte(Ned)3:59.21
2.Ireen Wuest(Ned)+0.08
3.Antoinette de Jong(Ned)+0.81
   
14.Luiza Złotkowska(Pol)+10.48
16.Karolina Bosiek(Pol)+13.23
17.Katarzyna Bachleda-Curuś(Pol)+13.36

5000 m (M)

1.Sven Kramer(Ned)6:09.76
2.Ted-Jan Bloemen(Can)+1.85
3.Sverre Lunde Pedersen(Nor)+1.85
   
22.Adrian Wielgat(Pol)+21.95

bieg drużynowy (K)

1.Japonia(Jap)2:53.89
2.Holandia(Ned)2:55.48
3.USA(USA)2:59.27
   
7.Polska(Pol)3:03.11

bieg masowy (K)

1.Nana Takagi(Jap)60
2.Kim Bo-Reum(Kor)40
3.Irene Schouten(Ned)20
   
9.Luiza Złotkowska(Pol)1
.Magdalena Czyszczoń(Pol) 

bieg masowy (M)

1.Seung-Hoon Lee(Kor)60
2.Bart Swings(Bel)40
3.Koen Verweij(Ned)20
   
.Konrad Niedźwiedzki(Pol) 

Narciarstwo alpejskie

slalom (M)

1.Andre Myhrer(Swe)1:38.99
2.Ramon Zenhaeusern(Sui)+0.34
3.Michael Matt(Aut)+0.67
   
.Michał Jasiczek(Pol)dnf

slalom gigant (K)

1.Mikaela Shiffrin(USA)2:20.02
2.Ragnhild Mowinckel(Nor)+0.39
3.Federica Brignone(Ita)+0.46
   
27.Maryna Gąsienica-Daniel(Pol)+5.67

supergigant (M)

1.Matthias Mayer(Aut) 
2.Beat Freuz(Sui) 
3.Kjetil Jansrud(Nor) 
   
.Michał Kłusak(Pol)dnf

supergigant (K)

1.Ester Ledecka(Cze)1.21,11
2.Anna Veith(Aut)1.21,12
3.Tina Weirather(Lie)1.21,22
   
26.Maryna Gąsienica-Daniel(Pol)1.23,21

kombinacja (K)

1.Michelle Gisin(Sui)2:20.90
2.Mikaela Shiffrin(USA)+0.97
3.Wendy Holdener(Sui)+1.44
   
16.Maryna Gąsienica-Daniel(Pol)+6.29

kombinacja (M)

1.Marcel Hirscher(Aus)2:06.52
2.Alexis Pinturault(Fra)+0.23
3.Victor Muffat-Jeandet(Fra)+1.02
   
.Michał Kłusak(Pol)dnf

zjazd (M)

1.Aksel Lund Svindal(Nor)1:40.25
2.Kjetil Jansrud(Nor)+0.12
3.Beat Feuz(Sui)+0.18
   
42.Michał Kłusak(Pol)+5.17

zjazd (K)

1.Sofia Goggia(Ita)1.39,22
2.Ragnhild Mowinckel(Nor)1.39,31
3.Lindsey Vonn(USA)1.39,69
   
24.Maryna Gąsienica-Daniel(Pol)1.43,30

Saneczkarstwo

jedynki (M)

1.David Gleirscher(Aus)3:10.702
2.Chris Mazdzer(USA)+0.026
3.Johannes Ludwig(Ger)+0.230
   
19.Maciej Kurowski(Pol)+1.911
27.Mateusz Sochowicz(Pol)

jedynki (K)

1.Natalie Geisenberger(Ger)46.448
2.Dajana Eitberger(Ger)+0.367
3.Alex Gough(Can)+0.412
   
20.Ewa Kuls-Kusyk(Pol) 
25.Natalia Wojtuściszyn(Pol) 

dwójki (M)

1.Tobias Wendl, Tobias Arlt(Ger)1:31.697
2.Peter Penz, Georg Fischler(Aut)+0.088
3.Toni Eggert, Sascha Benecken(Ger)+0.290
   
12.Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski(Pol)+1.390

sztafeta (M)

1.Niemcy(Ger)2:24.517
2.Kanada(Can)+0.355
3.Austria(Aut)+0.471
   
8.Polska(Pol)+1.896

Short track

500 m (K)

1.Arianna Fontana(Ita)42.569
2.Yara van Kerkhof(Ned)43.256
3.Kim Boutin(Can)43.881
   
11.Natalia Maliszewska(Pol) 
28.Magdalena Warakomska(Pol) 

500 m (M)

1.Dajing Wu(Chn)39.584
2.Hwang Dae Heon(Kor)39.854
3.Lim Hyo-Jun(Kor)39.919
   
17.Bartosz Konopko(Pol) 

1000 m (K)

1.Suzanne Schultin(Ned)1:29.778
2.Kim Boutin(Can)1:29.956
3.Arianna Fontana(Ita)1:30.656
   
12.Magdalena Warakomska(Pol) 

1500 m (K)

1.Choi Min-Jeong(Kor)2:24.948
2.Li Jinyu(Chn)2:25.703
3.Kim Boutin(Can)2:25.834
   
20.Magdalena Warakomska(Pol) 

Skoki narciarskie

skocznia normalna (M)

1.Andreas Wellinger(Ger)259,3 pkt
2.Johann Andre Tande(Nor)250,9 pkt
3.Robert Johansson(Nor)249,7 pkt
   
4.Kamil Stoch(Pol)249,3 pkt
5.Stefan Hula(Pol)248,8 pkt
19.Maciej Kot(Pol)217,0 pkt
35.Dawid Kubacki(Pol)92,0 pkt

skocznia duża (M)

1.Kamil Stoch(Pol)285.7
2.Andreas Wellinger(Ger)282.3
3.Robert Johansson(Nor)275.3
   
10.Dawid Kubacki(Pol)258.0
15.Stefan Hula(Pol)253.4
19.Maciej Kot(Pol)244.6

konkurs drużynowy (M)

1.Norwegia(Nor)1098.5
2.Niemcy(Ger)1075.7
3.Polska(Pol)1072.4

Snowboard

Snowboard cross (M)

1.Pierre Vaultier(Fra) 
2.Jarryd Hughes(Aus) 
3.Regino Hernandez(Esp) 
   
20.Mateusz Ligocki(Pol) 

Snowboard cross (K)

1.Michela Moioli(Ita) 
2.Julia Pereira de Suosa Mabileau(Fra) 
3.Eva Samkova(Cze) 
   
20.Zuzanna Smykała (Pol)  

Slalom gigant równoległy (M)

1.Nevin Galmarini(Sui) 
2.Lee Sangho(Kor) 
3.Zan Kosir(Slo) 
   
13.Oskar Kwiatkowski(Pol) 

Slalom gigant równoległy (K)

1.Ester Ledecka(Cze) 
2.Selina Joerg(Ger) 
3.Ramona Hofmeister(Ger) 
   
11.Aleksandra Król(Pol)