Jubileuszowe bieganie w Terespolu

20 września 2022 r. odbyły się 30. Powiatowe Biegi Uliczne im. Wincentego Kozłowskiego w Terespolu. Jak zawsze, otwarcie zawodów odbyło się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim.

Uczestnicy uczcili minutą ciszy pamięć śp. Wincentego Kozłowskiego, nauczyciela i wychowawcę wielu pokoleń terespolskiej młodzieży, a uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze na Jego grobie.

Odbyło się 13 biegów w różnych kategoriach wiekowych na dystansach dostosowanych do możliwości uczestników. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych do mety dobiegło 338 osób. Tam, na najlepszych czekały dyplomy, medale i nagrody.

Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych oraz dyrektorzy miejscowych szkół. Jednak najważniejszym gościem tego dnia była dwukrotna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim, Luiza Złotkowska. Brała udział w ceremonii otwarcia oraz nagradzała najlepszych. Rozdała mnóstwo autografów, pozowała do zdjęć, udzielała wywiadów i przeprowadziła mnóstwo rozmów.

Kolejnym bardzo ważnym punktem było spotkanie naszego gościa z uczniami SP nr 1 w Terespolu. Pani Luiza opowiedziała o początkach i przebiegu swojej kariery. Pokazała łyżwy na których się ścigała oraz medale olimpijskie. Zebrani obejrzeli film z igrzysk w Vancouver i Soczi, gdzie zdobywała medale. Luiza Złotkowska odpowiadała na pytania młodzieży. Podkreślała kilkakrotnie, że marzenia się spełniają! „Nie ważne jak daleko mieszkasz od stolicy, pozwól sobie zamarzyć, a potem realizować marzenia” – mówiła.

Organizatorem wydarzenia był Klub Olimpijczyka przy wsparciu młodzieży Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu.