Jubileuszowe podium Kamila Stocha w Klingenthal!

Kamil Stoch po raz 80. w karierze stanął na podium w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Nasz mistrz w sobotni wieczór wywalczył trzecie miejsce w Klingenthal. Na Vogtland Arenie triumfował Austriak Stefan Kraft, który pięć o punktów pokonał Norwega Halvora Egnera Graneruda.

To wyjątkowy konkurs dla Kamila Stocha i całej naszej drużyny. Po raz pierwszy w tym sezonie mogliśmy podziwiać na podium reprezentanta Polski. Trzecie miejsce w pięknym stylu wywalczył Kamil Stoch, który w pierwszej serii konkursowej uzyskał 132 metry, a w finałowej rundzie wylądował o metr dalej. Do drugiego Graneruda Polak stracił zaledwie 0,1 punktu.

W drugiej „10” zawody ukończył Piotr Żyła, który po skokach na odległość 130,5 oraz 130 metrów zajął 17. miejsce. Pierwszy w sezonie punkt wywalczył 30. Paweł Wąsek, który skoczył odpowiednio 128 oraz 118 metrów.

Poza finałową „30” uplasował się 37. Aleksander Zniszczoł (125 m).