Kadra biało-czerwonych w tenisie stołowym na Igrzyska Europejskie

Reprezentacja Polski w tenisie stołowym na III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 będzie liczyła osiem osób. Kadrowicze wystartują we wszystkich konkurencjach: grze pojedynczej, mieszanej i w rywalizacji drużynowej.

Walka o medale, a także kwalifikację olimpijską w mikście na obiekcie Hutnik Arena rozpocznie się 23 czerwca i potrwa do 1 lipca.

W grze pojedynczej wystartuje czworo polskich zawodników Natalia Bajor (KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg), Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław), Jakub Dyjas (KS Dekorglass Działdowo) i Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki).

W rywalizacji drużynowej (liczą się wyniki singla i debla) Polskę będą reprezentować Anna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław), Paulina Krzysiek (MUKS Start Nadarzyn), Samuel Kulczycki i Maciej Kubik (obaj Dekorglass Działdowo).

W mikście każdy kraj może reprezentować jedna para. W Krakowie zagrają ćwierćfinaliści ubiegłorocznych mistrzostw Europy Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn.

Oprócz medali, stawką rywalizacji jest przepustka na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Kobieca i męska reprezentacja Polski do Igrzysk Europejskich będzie przygotowywać się od 14 czerwca na wspólnym zgrupowaniu z Czechami w ich narodowym centrum treningowym.

W 2019 roku podczas Igrzysk Europejskich w Mińsku brązowy medal zdobył kobiecy zespół prowadzony przez trenera Zbigniewa Nęcka w składzie Li Qian, Natalia Partyka, Natalia Bajor. W meczu o 3 miejsce Polki wygrały z Węgierkami 3:2.

Polska drużyna kobiet wywalczyła brąz podczas II Igrzysk Europejskich w 2019 roku. Na zdjęciu od lewej: Qian Li, Natalia Partyka, Natalia Bajor

IE2023.pl
Fot.: PKOl – Szymon Sikora (J.Dyjas), Tomasz Piechal (druż kobiet)