Kamil Stoch liderem 69. Turnieju Czterech Skoczni

Trzykrotny polski mistrz olimpijski w skokach narciarskich Kamil Stoch w niesamowitym stylu wygrał niedzielne zawody Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku i został liderem turnieju przed jego ostatnim konkursem.

Stoch prowadził po pierwszej serii, w której uzyskał odległość 127,5 m. Sędziowie ocenili jego skok na 57,5 punktów za styl (na 60 możliwych). W drugiej serii Polak po skoku na 130 m otrzymał 58,5 pkt (każdy sędzia przyznał Stochowi po 19,5 pkt). Trzecie miejsce w Innsbrucku zajął Dawid Kubacki, a czwarty był Piotr Żyła.

Przed ostatnim konkursem Kamil Stoch prowadzi w turnieju, wyprzedzając Dawida Kubackiego i Halvora Egnera Graneruda (NOR). 8. jest Piotr Żyła, a 10. miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje rewelacyjnie spisujący się Andrzej Stękała.

Czwarty i ostatni konkurs TCS odbędzie się w środę (6 stycznia) w Bischofshofen.