Kolędowanie Rodziny Olimpijskiej z Zakopower

Po raz pierwszy Polski Komitet Olimpijski we współpracy z Fundacją Polskiego Sportu zorganizował Kolędowanie Rodziny Olimpijskiej z Zakopower. To nowa formuła spotkań noworocznych w Centrum Olimpijskim. Gościem specjalnym wieczoru był Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda. Prezydentowi towarzyszyli Zastępca Szefa KPRP Piotr Ćwik i Doradca Piotr Nowacki.

Gospodarzem wieczoru był Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Radosław Piesiewicz, który jako pierwszy zabrał głoś i przywitał zgromadzonych gości, w tym głowę Państwa.

– To jest rok wyjątkowy. Zmieniamy Polski Komitet Olimpijski od niedawna, bo od kwietnia zeszłego roku. Staramy się, aby Komitet z jednej strony jednoczył środowisko związków sportowych, a z drugiej doceniał naszych wspaniałych sportowców. I dziś to się udało. Nasi mistrzowie olimpijscy dostaną mieszkania od sponsora PKOl firmy Profbud. Dodatkowo otrzymają gratyfikacje finansowe jakich w historii polskiego sportu jeszcze nie było. To wszystko tworzyliśmy i tworzymy razem z naszymi partnerami i sponsorami. Jestem za to bardzo wdzięczny, bo bez tego wsparcia nie bylibyśmy tu, gdzie jesteśmy dziś. Życzę Państwu samych pozytywnych emocji i kolędowania z Panem Prezydentem – powiedział Radosław Piesiewicz.

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Radosław Piesiewicz

Następnie głos zabrał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda. – Życzę udanego sportowego roku. Życzę Rodzinie Olimpijskiej i nam wszystkim wielkiego sportowego sukcesu w Paryżu. Zorganizowane przez Polski Komitet Olimpijski spotkanie odbyło się w ważnym dla środowiska sportowego czasie – przed zbliżającymi się Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu. Przed nami największe i najważniejsze, co może być – igrzyska olimpijskie w Paryżu, na stulecie tamtych igrzysk, w których polska reprezentacja olimpijska wystartowała po raz pierwszy, zdobywając pierwsze w historii polskiego sportu medale olimpijskie. To był początek polskiej historii olimpijskiej – podkreślił Prezydent. – Jestem przekonany, że w Paryżu nastąpi przekroczenie magicznej 300 medali olimpijskich dla Polski. Z całego serca życzę, aby pierwsze dwa medale, które przełamią liczbę 300, były medalami złotymi – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda

Pierwsze Kolędowanie Rodziny Olimpijskiej za nami. Zespół Zakopower ze swoim liderem Sebastianem Karpielem-Bułecką zaprezentowali wyśmienitą formę i doskonały repertuar. Kolędy w ich wykonaniu to wyjątkowa uczta dla zmysłów. Nie możemy już doczekać się kolejnego kolędowania za rok!

Partnerem Głównym wydarzenia była Krajowa Grupa Spożywcza SA z marką Polski Cukier.

PKOl – ToP
Fot.: PKOl – Szymon Sikora