Lillehammer 2016: 6 dni za nami

Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie powoli zbliżają się ku końcowi. Za nami już tydzień, licząc od dnia rozpoczęcia zawodów.

W czwartek na olimpijskich arenach mogliśmy kibicować Polakom startującym w narciarstwie alpejskim, skokach narciarskich i biegach narciarskich.

Pechowo swój start w ZMIO Lillehammer 2016 zakończyła Daria Krajewska. Polska narciarka alpejska niestety po raz trzeci nie ukończyła konkurencji. Tym razem był to slalom. Wcześniej wypadała z trasy w super gigancie do kombinacji oraz slalomie gigancie. Ukończyła tylko slalom gigant, ale za to na dobrym 8. miejscu.

Na skoczniach narciarskich też się działo. Polska reprezentacja w składzie: Kinga Rajda, Paweł Twardosz, Dawid Jarząbek, startowali w drużynowym konkursie mieszanym. Biało-czerwoni uplasowali się na 9. miejscu. Warto zaznaczyć, że najlepiej z Polaków wypadł kombinator norweski Paweł Twardosz, który kilka dni wcześniej znakomicie zaprezentował się w konkursie indywidualnym w swojej koronnej dyscyplinie.

W czwartek biało-czerwoni rywalizowali jeszcze w biegach narciarskich. Klaudia Kołodziej, ścigała się na dystansie 5 km stylem dowolnym, uplasowała się na 29. miejscu z czego nie mogła być zadowolona. Do udanych startu na 10 km stylem dowolnym nie zaliczył także Mateusz Haratyk, który liczył na miejsce w dysze, a zajął 20.

W piątek czekają nas kolejny emocje na torze łyżwiarskim w Hamar. W starcie masowym rywalizować będą obie nasze panie (Karolina Gąsecka i Karolina Bosiek) i dwaj panowie (Gaweł Oficjalski i Jan Świątek). W slalomie wystartuje Szymon Bębenek, a Kinga Rajda, Dawid Jarząbek i Paweł Twardosz w konkurencji Nordic Mixed Team w kombinacji norweskiej.