Lokomotywy PKP Intercity będą promować start Olimpijskiej Reprezentacji Polski w Paryżu

Do rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu pozostało równo 100 dni. Na tory wyjadą lokomotywy PKP Intercity z okolicznościową grafiką nawiązującą do startu naszej reprezentacji w najważniejszym sportowym wydarzeniu 2024 roku – igrzyskach olimpijskich. Pojazdy z okleiną w narodowych barwach z hasłem „POWIEDZ TAK OLIMPIJSKIM EMOCJOM!” będą zachęcać do dopingowania Olimpijskiej Reprezentacji Polski.

Narodowy przewoźnik, będąc świadom swojej misji społecznej, chętnie połączył siły z Polskim Komitetem Olimpijskim, w celu promocji sportu wśród polskiego społeczeństwa. Od sierpnia ubiegłego roku PKP Intercity jest członkiem Polskiej Rodziny Olimpijskiej, a zarazem Sponsorem PKOl i Olimpijskiej Reprezentacji Polski.

PKP Intercity wspiera polski sport i zachęca wszystkich kibiców do śledzenia olimpijskich emocji z polskimi sportowcami w rolach głównych. Dlatego narodowy przewoźnik, wraz ze swoim partnerem Polskim Komitetem Olimpijskim, zdecydował się okleić dwie lokomotywy w grafikę przypominającą o tym wielkim sportowym święcie, które rozpocznie się 26 lipca.

– Jako narodowy przewoźnik realizujemy nie tylko naszą misję publiczną, jaką jest zapewnienie dalekobieżnych przejazdów, lecz także wspieramy polski sport czy kulturę. Dlatego chętnie przyłączyliśmy się do akcji promującej występy polskich sportowców na zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Mamy nadzieję, że wrócą do domu z workiem medali – powiedział Tomasz Gontarz, wiceprezes Zarządu PKP Intercity.

Okolicznościową grafiką zostały oklejone dwie lokomotywy PKP Intercity – EU160 Grffin oraz EU44 Husarz. Grafika przedstawia trzy dyscypliny sportu – kolarstwo, koszykówkę oraz bieg sztafetowy. Została ona zaprojektowana w minimalistycznym stylu, a oprócz wyżej wspomnianych sportów znalazło się na niej także główne hasło mające zachęcić Polaków do oglądania wyczynów naszych reprezentantów: „POWIEDZ TAK OLIMPIJSKIM EMOCJOM!”

– Od początku bardzo nam się ten pomysł spodobał, bo to jest właśnie to, co wspólnie z naszymi partnerami możemy robić – promować sport i aktywność fizyczną wśród wszystkich Polaków, od malucha po seniora. Wszak PKP Intercity jeżdżą całe rodziny, bo jest to jedna z najwygodniejszych form podróżowania. Teraz wszystkim podróżnym będą towarzyszyć symbole olimpijskie, co mnie jako Prezesa PKOl bardzo cieszy – powiedział Radosław Piesiewicz, Prezes PKOl.

Zbliżające się Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024 będą szczególne dla Polskiego Komitetu Olimpijskiego pod wieloma względami. W stolicy Francji będziemy bowiem świętować 100-lecie występów Olimpijskiej Reprezentacji Polski w Igrzyskach Olimpijskich. Pierwszy raz Polska jako kraj wzięła udział w tej najważniejszej imprezie sportowej świata podczas Igrzysk Olimpijskich w 1924 roku, także w Paryżu i tam zdobyła pierwsze olimpijskie medale!

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, łączy mniejsze ośrodki z aglomeracjami, a także umożliwia wygodne podróżowanie po Europie zapewniając mieszkańcom coraz większej liczby miast i miejscowości dostępność komunikacyjną. W ramach rozszerzonej strategii inwestycyjnej „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” do 2030 roku Spółka przeznaczy 27 mld zł na nowoczesny tabor oraz przyjazne środowisku stacje postojowe. W 2030 roku cała flota PKP Intercity będzie nowa lub zmodernizowana, co zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa podróży i wygody. Przewoźnik dąży do tego, by oferować pasażerom wysoki oraz powtarzalny standard podróży i intensywnie rozwija ofertę dla pasażerów, by kolej stała się środkiem transportu pierwszego wyboru. Rozwój kolei jako najbardziej ekologicznego środka transportu zbiorowego wpisuje się w założenia Europejskiego Zielonego Ładu. PKP Intercity ma ambicję, aby stać się pierwszym polskim przewoźnikiem pasażerskim, którego działalność będzie neutralna dla klimatu.

PKP Intercity