Lozanna 2020: dwa srebra hokeistów do kompletu

Środa to medalowy dzień dla Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej Lozanna 2020. Po południu nasi hokeiści grający w finałach turnieju dziewcząt i chłopców wywalczyli srebrne medale III ZMIO 2020.

Finałowe mecze w hokeju na lodzie w formule 3×3 rozpoczęły się punktualnie o 13:30. Na jednym lodowisku rywalizowały dziewczęta: Czarne z Żółtymi, a na drugim chłopcy: Czerwoni z Zielonymi.

Niestety obie „polskie” drużyny musiały uznać wyższość swoich rywali i z Lozanny wyjadą „tylko” ze srebrnymi medalami na szyi. W finale damskiego turnieju Czarne z Alicją Motą w składzie przegrały z faworyzowanymi Żółtymi aż 1:6. W finale turnieju chłopców z kolei Czerwoni Aleksa Menca ulegli Zielonym 4:10. Jednak wspomniane srebrne medale „na pocieszenie” są chyba także niezłą nagrodą…
Wcześniej brązowy medal wraz ze swoją ekipą (Niebieskich) wywalczyła hokeistka Anna Kot.

W Les Tuffes Nordic Centre rozegrano ostatnią konkurencję biathlonową. W składzie polskiej sztafety mieszanej, która zajęła 6. miejsce wystąpili: Justyna Panterałka, Klaudia Topór, Jan Guńka i nasz świeżo upieczony młodzieżowy mistrz olimpijski Marcin Zawół. Złoty medal zdobyła reprezentacja Włoch, przed Rosją i Francją.

W czwartek zostaną rozegrane tylko starty masowe łyżwiarzy szybkich w Sankt Moritz. W wiosce olimpijskiej w Lozannie nastąpi natomiast wymiana zawodników. Do domów pojadą prawie wszyscy reprezentanci Polski. W Lozannie zostaną tylko curlerzy, którzy rozpoczną turnieje mikstów.

W czwartek o 11:00 w Centrum Olimpijskim PKOl odbędzie się ostatnie ślubowanie i wręczenie nominacji dla kolejnych członków Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej. W Warszawie zaprzysiężonych zostanie 14 osób, które wieczorem przylecą do Genewy, a potem pociągiem do Lozanny, aby rozpocząć swoje III ZMIO. Tym razem nominacje odbierze 14 osób (w tym część przedstawicieli łyżwiarstwa szybkiego i konkurencji narciarskich).

Członkowie Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej Lozanna 2020 wywalczyli już w Szwajcarii 5 medali (1-3-1). Należy jednak pamiętać, że te wywalczone w konkurencjach składających się z zawodników różnych narodowości, w mixach i mikstach, nie są wliczane do klasyfikacji medalowej dla kraju.

III Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Lozanna 2020 potrwają do 22 stycznia. Trzymajmy kciuki za kolejne zdobycze medalowe Polaków.