Medale Polaków

26

Medale igrzysk olimpijskich

7
6
13
  • Siatkówka

    Edward Skorek
    Włodzimierz Sadalski
    Mirosław Rybaczewski
    Włodzimierz Stefański
    Tomasz Wójtowicz
    Zbigniew Zarzycki
    Bronisław Bebel
    Zbigniew Lubiejewski
    Wiesław Gawłowski (1950-2000)
    Lech Łasko
    Ryszard Bosek
    Marek Karbarz
  • Lekkoatletyka – skok wzwyż

    Jacek Wszoła
  • Lekkoatletyka – 400m

    Irena Szewińska (Kirszenstein) (1946-2018)
  • Lekkoatletyka – skok o tyczce

    Tadeusz Ślusarski
  • Boks – 71 kg

    Jerzy Rybicki
  • Pięciobój nowoczesny – mężczyźni indywidualnie

    Janusz Pyciak-Peciak
  • Zapasy, styl klasyczny – 62 kg

    Kazimierz Lipień (1949-2005)
  • Piłka nożna

    Władysław Żmuda
    Zygmunt Maszczyk
    Piotr Mowlik
    Grzegorz Lato
    Roman Ogaza
    Kazimierz Kmiecik
    Henryk Kasperczak
    Wojciech Rudy
    Jerzy Gorgoń
    Andrzej Szarmach
    Antoni Szymanowski
    Jan Tomaszewski
    Jan Benigier
    Henryk Wieczorek
    Lesław Ćmikiewicz
    Henryk Wawrowski
    Kazimierz Deyna (1947-1989)
  • Lekkoatletyka – sztafeta 4x400m (k)

    Zbigniew Jaremski
    Jan Werner
    Ryszard Podlas
    Jerzy Pietrzyk
  • Kajakarstwo, sprint – C-2 500 m

    Andrzej Gronowicz
    Jerzy Opara
  • Kolarstwo – jazda drużynowa na czas

    Ryszard Szurkowski (1946-2021)
    Stanisław Szozda (1950-2013)
    Tadeusz Mytnik
    Mieczysław Nowicki
  • Podnoszenie ciężarów – 56 kg

    Grzegorz Cziura
  • Lekkoatletyka – 3000m z przeszkodami

    Bronisław Malinowski (1951-1981)
  • Piłka ręczna

    Zdzisław Antczak (1947-2019)
    Andrzej Szymczak (1948-2016)
    Jan Gmyrek
    Andrzej Sokołowski
    Piotr Cieśla
    Alfred Kałuziński
    Janusz Brzozowski
    Henryk Rozmiarek (1949-2021)
    Ryszard Przybysz
    Jerzy Klempel
    Zygfryd Kuchta
    Mieczysław Wojczak
    Jerzy Melcer
    Włodzimierz Zieliński
  • Judo – 70 kg

    Marian Tałaj
  • Podnoszenie ciężarów – 67,5 kg

    Kazimierz Czarnecki
  • Zapasy, styl klasyczny – 100 kg

    Andrzej Skrzydlewski (1946-2006)
  • Strzelectwo – skeet

    Wiesław Gawlikowski
  • Boks – 51 kg

    Leszek Błażyński
  • Boks – 63,5 kg

    Kazimierz Szczerba
  • Boks – 81 kg

    Janusz Gortat
  • Strzelectwo – ruchoma tarcza 30+30 strzałów na 50 m

    Jerzy Greszkiewicz
  • Podnoszenie ciężarów – 110 kg

    Tadeusz Rutkowski
  • Boks – 57 kg

    Leszek Kosedowski
  • Zapasy, styl klasyczny – 90 kg

    Czesław Kwieciński
  • Kolarstwo – wyścig ze startu wspólnego

    Mieczysław Nowicki