Monika Hojnisz-Staręga 16. w sprincie

Monika Hojnisz-Staręga była najlepszą z Polek i zajęła 16. miejsce w biathlonowym sprincie na 7,5 km podczas XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022. Mistrzynią olimpijską została Marte Olsbu Roeiseland.

Norweżka wygrała z rekordową przewagą ponad pół minuty nad Elvirą Oeberg. Pierwszy indywidualny medal igrzysk w karierze wywalczyła Dorothea Wierer, która ukończyła zawody na trzecim miejscu.

Kamila Żuk

Hojnisz-Staręga zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Spudłowała tylko raz i po niezłym biegu (27. czas, 1:04 straty do Olsbu Roeiseland) zajęła szesnaste miejsce – najwyższe w historii swoich startów na igrzyskach olimpijskich czy mistrzostwach świata.

Anna Mąka

Spośród Polek lepszymi wynikami w olimpijskich sprintach mogą się pochwalić jedynie Anna Stera (szósta w Nagano) oraz Weronika Nowakowska (siódma w Soczi). Dzięki temu na starcie biegu pościgowego Polka będzie tracić zaledwie pół minuty do piątego miejsca, co zapowiada spore emocje w niedzielę. A tym samym Monika Hojnisz-Staręga jest też coraz bliżej wywalczenia kwalifikacji do biegu ze startu wspólnego. Druga z Polek Kamila Żuk, z jedną karną rundą zajęła 53. Miejsce i ją zobaczymy w biegu pościgowym.

Kinga Zbylut

W tej konkurencji nie wystartuje Anna Mąka (3 karne rundy, 66. miejsce) oraz Kinga Zbylut (2 karne rundy, 69. miejsce). Te dwie reprezentantki Polski wystartują jeszcze w sztafecie.

Program startów polskich biathlonistów podczas XXIV ZIO Pekin 2022 (czas polski)