Monika Hojnisz-Staręga 20. w biathlonowym biegu na 15 km

Monika Hojnisz-Staręga zajęła 20. miejsce w biathlonowym biegu na 15 km i była najlepszą z Polek podczas pierwszego startu XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022. Wygrała Denise Herrmann , srebrny medal wywalczyła Anais Chevalier-Bouchet, a brąz Marte Olsbu Roeiseland.

Hojnisz-Staręga na półmetku była nawet ósma, ale po dwóch niecelnych strzałach w drugiej części rywalizacji spadła na dwudziestą lokatę, która jest drugim najlepszym jej rezultatem w sezonie.

Polka zaczęła świetnie, bo po dwóch bezbłędnych strzelaniach była ósma. Zarówno trzecia, jak i czwarta wizyta na strzelnicy kończyła się jednym „pudłem”. Na ostatnie okrążenie Polka ruszała z szesnastym czasem. Dobrze dysponowana do tej pory biegowo Hojnisz-Staręga osłabła jednak w samej końcówce i na mecie zameldowała się ze stratą, która dała ostatecznie dwudziestą pozycję. Liderka polskiej kadry zrobiła pierwszy krok w kierunku wywalczenia kwalifikacji do mass startu.

Najlepszy wynik w seniorskiej karierze w biegu na 15 km zanotowała Kamila Żuk, która z trzema karnymi minutami ukończyła zawody na 36. pozycji. Kinga Zbylut z takimi samymi karami zajęła 55. miejsce. Anna Mąka z czternastoma minutami straty sklasyfikowana została na 85. lokacie.

Program startów polskich biathlonistów podczas XXIV ZIO Pekin 2022 (czas polski)