Muaythai: pięć polskich medali w Myślenicach

Reprezentacja Polski wywalczyła pięć medali III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Jedno złoto, dwa srebra i dwa brązy – to dorobek „biało-czerwonych” w muaythai, które rozgrywane było na hali w Myślenicach.

Złoto Igrzysk Europejskich, niemal w komplecie wypełnionej publicznością hali, wywalczyła Martyna Kierczyńska w kategorii do 54 kilogramów. Reprezentantka Polski w finale pokonała Belgijkę Axanę Depyperę 30:27.

Krzemińska to niezwykle utytułowana i ambitna zawodniczka. Mimo tego, że ma już na koncie tytuł zawodowej mistrzyni świata, nadal stara się rozwijać. Stąd sporo wyrzeczeń, które zaprocentowały teraz złotym medale Igrzysk Europejskich. Jej walka z Belgijką była jedną z najbardziej efektownych w całym turnieju.

Bardzo blisko złota był Oskar Siegert, który w kategorii do 67 kg przegrał finał z Ukraińcem Igorem Liubczenko 28:29 i zajła drugie miejsce. Po srebrno sięgnęła także Roksana Dargiel w kategorii do 51 kg, która w finale musiała uznać wyższość Turczynki Gulistan Turan.

We wtorek brązowe medale odebrali także polscy zawodnicy, którzy dzień wcześniej przegrali swoje walki półfinałowe, zapewniając sobie w ten sposób trzecie miejsca w turnieju. Na trzecim miejscu podium stanęli: Dominika Filec (-69 kg) i Jakub Rajewski (-70).

Polska ekipa Muaythai zajęła 3. miejsce klasyfikacji medalowej w tym sporcie. Gratulujemy!