Nagroda im. Piotra Nurowskiego EOC – ruszają zgłoszenia kandydatów

Europejski Komitet Olimpijski oficjalnie otworzył kolejną edycję, VI Zimowej Nagrody im. Piotra Nurowskiego na „Najlepszego Młodego Europejskiego Sportowca”. Termin zgłaszania kandydatów przez Narodowe Komitety Olimpijskie upływa 15 marca 2021.

Ceremonia wręczenia nagród ma odbyć się podczas 50. Generalnego Zgromadzenia Europejskiego Komitetu Olimpijskiego w Atenach w dniach 16-17 kwietnia 2021 r. Zwycięzca otrzyma stypendium szkoleniowe w wysokości 15 000 Euro, a drugie i trzecie miejsca odpowiednio: 8 000 Euro i 5 000 Euro, podczas gdy czwarte i piąte miejsca dostaną po 3 000 Euro.

Coroczna nagroda przyznawana jest młodym, obiecującym sportowcom, którzy w ostatnich latach wykazali się nie tylko wybitnymi sportowymi osiągnięciami, ale także wyjątkowym zachowaniem zarówno na arenie sportowej jak i poza nią. Nagroda została ustanowiona ku pamięci byłego Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Piotra Nurowskiego, który zginął tragicznie w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w 2010 roku.

Zeszłoroczną zimową nagrodę otrzymała 18-letnia biathlonistka Linda Zingerle.

Od 2010 roku nagroda przyznawana jest zasłużonym sportowcom dyscyplin letnich, natomiast edycja zimowa istnieje od 2016 roku.

Zobacz więcej informacji na temat Nagrody EOC im. Piotra Nurowskiego.

Biuro prasowe PKOl/EOC