Natalia Maliszewska wicemistrzynią Europy

Natalia Maliszewska zdobyła srebrny medal na dystansie 500 metrów podczas mistrzostw Europy w short tracku w Gdańsku. To trzeci medal Maliszewskiej w mistrzostwach Europy – dwa lata temu zdobyła złoto, a przed rokiem brąz.

Polka do finału przebrnęła bez większych kłopotów, ale już sam bieg o medale był niezwykle emocjonujący. Na pierwszym wirażu Maliszewska upadła, a sędziowie z powtórki wykluczyli Włoszkę Martinę Valcepinę. W powtórce, już w czteroosobowym składzie, Maliszewska od początku do końca była druga. Wygrała, podobnie jak na dystansie 1500 metrów, Holenderka Suzanne Schulting.

– Nie brakuje mi już tego srebra, bo miałam wcześniej złoto i brąz, a do tego dziś było blisko do złota. To był bardzo ciężki dzień, bo przejechałam sześć biegów na bardzo wysokim poziomie. Jestem wzruszona tym dniem – mówiła zmęczona Maliszewska.

– Bardzo się cieszę, że nasze zawodniczki dotarły do końcowego etapu i tak pięknie się zaprezentowały, bo Natalia była w finałach A, Nikola dwukrotnie w finałach B. To jest naprawdę niezwykłe osiągnięcie, które pokazuje, iż jesteśmy do tych zawodów przygotowani tak, jak należy – mówiła trenerka polskiej reprezentacji Urszula Kamińska.

Polki w sobotę rywalizowały także na dystansie 1500 metrów – Maliszewska wywalczyła awans do finału A, ale w nim dojechała na ostatnim miejscu. Sędziowie zdyskwalifikowali później Rosjankę Jekaterinę Efremienkową i Polka została sklasyfikowana na szóstej pozycji. W finale B czwarta była Mazur, a Gabriela Topolska odpadła w półfinale. Z kolei na dystansie 500 metrów Topolska zatrzymała się na ćwierćfinale.

PZŁS
Fot.: PZŁS – Paweł Skraba