Nie żyje Barbara Ślizowska

Polski Komitet Olimpijski z wielkim żalem przyjął informację, że w wieku 87 lat zmarła brązowa medalistka olimpijska w gimnastyce z Melbourne 1956 – Barbara Ślizowska. Dwukrotnie reprezentowała Polskę na igrzyskach olimpijskich.

Barbara Ślizowska startowała w gimnastyce sportowej. W latach 50. była czołową polską gimnastyczką. Zdobyła 54 medale Mistrzostw Polski. Świetnie radziła sobie zwłaszcza w rywalizacji drużynowej w ćwiczeniach z przyborem. W tej konkurencji wystartowała na igrzyskach olimpijskich.

Największym osiągnięciem pani Barbary było zdobycie brązowego medalu na igrzyskach olimpijskich w Melbourne w 1956 roku. W jej drużynie znalazły się również Lidia Szczerbińska, Dorota Horzonkówna, Natalia Kotówna i Helena Rakoczy.

Po zakończeniu kariery sportowej została trenerką, sędzią oraz działaczką gimnastyczną. Przez niemal 40 lat wspierała w działaniach Polski Związek Gimnastyczny, pełniąc w latach 1988-1992 funkcję wiceprezesa.

Świetnie spisywała się w roli sędziego międzynarodowego. W 1964 i 1980 roku sędziowała zmagania gimnastyczne na igrzyskach olimpijskich w Tokio i Moskwie.

W imieniu Rodziny Olimpijskiej, Najbliższym, Przyjaciołom i Współpracownikom ŚP. Barbary Ślizowskiej składam najszczersze wyrazy współczucia. Łączymy się z Państwem w bólu i żalu!

Andrzej Kraśnicki
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego