Niezwykła lekcja wf z blisko 600 uczestnikami. Akcja „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” zawitała do Mielca

Blisko sześciuset uczniów z czterech szkół podstawowych w Mielcu wzięło udział w kolejnej odsłonie jesiennej edycji akcji „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF”. Realizowany od sześciu lat przez Fundację Moniki Pyrek program promuje aktywność fizyczną wśród najmłodszych. Jesienią zaplanowanych jest łącznie jedenaście spotkań w pięciu województwach.

– Głównym celem projektu jest zachęcenie dzieci do uprawiania sportu. Wykorzystujemy zainteresowanie dzieci nowinkami technologicznymi, ale jednocześnie staramy się przemycać miłość do aktywności. Każdy symulator, każde urządzenie wykorzystywane podczas „Kinder Joy of Moving Alternatywnych lekcji WF” właśnie temu służy. Pokazujemy, że przy użyciu technologii można się ruszać i być aktywnym dzieckiem. O to chodzi, by dzieci czerpały radość z ruchu i aktywności – mówi Monika Pyrek, pomysłodawczyni akcji. Udział we wspólnej zabawie z uczniami wzięła także zastępca burmistrza Miasta Mielec – Adrianna Miłoś, która spróbowała aktywności na wielu stacjach, a zabierając głos podziękowała całej fundacyjnej drużynie za przybycie do Mielca i zaangażowanie w sportowe atrakcje dla dzieci. 

W pierwszym spotkaniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11, w kolejnym uczniowie SP nr 9, 12 i 13. Oprócz Moniki Pyrek z młodzieżą spotkali się także inni znani polscy sportowcy, m.in. gościem specjalnym była Wioletta Frankiewicz – rekordzistka świata i medalistka ME w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.

W ramach zajęć uczniowie, po wcześniejszej rozgrzewce, przez dwie godziny mają okazję ćwiczenia na wielu urządzeniach, m.in. ergometrach wioślarskich, trenażerach sportowych, refleksomierzach, rowerach stacjonarnych, specjalnych ściankach wspinaczkowych, czy symulatorach narciarskich. W trakcie akcji „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” używane są nowinki technologiczne, które mają zaciekawić. Dodatkowo do wspólnych zajęć zawsze zachęcają znani sportowcy.

Dzieci w Mielcu były zachwycone nowymi pomysłami na ćwiczenia. – Trenuje piłkę nożną, ale fajnie było poznać inne sporty np. wspinaczkę czy wioślarstw, dzisiaj wykręciłem wynik 99 kilometrów na godzinę – mówił z dumą Franciszek z VI c, a Wiktoria dodała: – Bardzo mi się podobało, to super motywacja. Pani Monika i Pani Wiola są bardzo sympatyczne. Mam z nimi zdjęcia i autografy na koszulce.

Po Mielcu akcja będzie gościć dwukrotnie w Drawsku Pomorskim (22 i 23 listopada) oraz Mielenku Drawskim (24 listopada) w Zachodniopomorskiem.

– Za nami także edycja wiosenna, w której wzięło udział ponad 3000 dzieci. Na tyle liczymy też w edycji jesiennej. Zgłoszenia są już zamknięte, ale zachęcamy szkoły, aby zgłaszać się do kolejnych w przyszłym roku. Będziemy się starali docierać wszędzie. Spotkania z mistrzami sportu działają na dzieci bardzo pozytywnie. Robią duże oczy jak widzą, gdy do ich szkoły wchodzą takie osoby jak Paweł Korzeniowski, Kamila Lićwinko, Małgosia Hołub-Kowalik, czy Ola Mirosław. Być może taki kontakt ze sportowcami pomoże wybrać dzieciom sportową drogą. Przyświeca nam przede wszystkim zaszczepienie radości z uprawiania sportu u dzieciaków, zgodnie z hasłem KINDER Joy of moving: „Zostań Mistrzem Radości” – dodaje Pyrek, ambasadorka KINDER Joy of moving. Akcja realizowana przez Fundację Moniki Pyrek jest częścią programu realizowanego przez Grupę Ferrero, mającego inspirować dzieci i młodzież do podejmowania fizycznej aktywności w celu wykształcenia u nich kultury ruchu.

Jednocześnie na stronie internetowej alternatywnelekcjewf.pl działa e-platforma, na której dostępne są bezpłatne materiały w formie ćwiczeń, gier czy zabaw ruchowych dla najmłodszych. To skarbnica wiedzy nie tylko dla dzieci i ich rodziców, ale także dla nauczycieli wychowania fizycznego.

Partnerem tytularnym akcji jest KINDER Joy of moving. Projekt jest realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, które również współfinansuje jego realizację. Honorowy patronat nad akcją objęli również Minister Edukacji i Nauki oraz Polski Komitet Olimpijski. Partnerem logistycznym przedsięwzięcia jest wypożyczalnia samochodów Rentis.

Biuro Prasowe, Fundacja Moniki Pyrek