Agnieszka Staroń

STAROŃ AGNIESZKA

studentka Uniwersytetu Łódzkiego. Strzelaniem zainteresowała się na lekcjach przysposobienia obronnego w liceum. Po zajęciach na strzelnicy nauczyciel tego przedmiotu i jednocześnie trener sekcji strzeleckiej zaprosił ją na zajęcia i tak strzelanie wkroczyło do jej życia. Olimpijka z Aten (2004).

Urodzona 20 lutego 1981 roku w Łodzi. Reprezentuje barwy Orła Łódź (169 cm/60 kg). Jej trenerem jest Tomasz Łukaszewski. Do jej największych sukcesów sportowych należą: piąte miejsce i rekord Polski na zawodach Pucharu Świata. Siódme miejsce podczas Mistrzostw Europy juniorów. Ponad 20 medali Mistrzostw Polski oraz dwa razy miejsce w finale Pucharu Świta (oba w pierwszej ósemce) w sezonie 2004.

– Oprócz mojej dyscypliny pasjonuje mnie także medycyna naturalna, a także psychologia sportu – przyznaje. – Od czasu do czasu korzystam z rad psychologa sportu Dariusza Nowickiego, a prawdziwym guru strzelczyń, i moim także, jest fizykoterapeuta Edmund Cichomski, który uczy nas metod relaksacji, czuwa nad naszymi kręgosłupami – mówi Agnieszka Staroń.

– Jestem trochę przesądna, więc na Igrzyska Olimpijskie zabrałam ze sobą słoniki na szczęście. Srebrny był od klubowego trenera, a ten drugi od bardzo bliskiej mi osoby – wspominała zawodniczka. – Niestety na wiele mi się to nie zdało, bo miejsce zajęłam odległe, ale sam wyjazd na olimpiadę to naprawdę wspaniałe przeżycie.

*Ateny 2004: strzelanie z karabinka pneumatycznego z 10 metrów; 14. m. w eliminacjach (na 44 zawodniczki, z czego do finału awansowała czołowa ósemka) – 394.

« powrót do listy