Grzegorz Kubiak

KUBIAK GRZEGORZ

polski jeździec, olimpijczyk z Aten.

Urodził się  9 lutego 1963 roku w Bogusławicach.  Ok. 200m od jego domu mieściło się stado ogierów Wielu chłopców z tej miejscowości chciało spróbować swoich sił w tym sporcie, ponieważ dawało to szanse na inne, ciekawsze życie, pełne wyjazdów, podroży i przygód. Razem z bratem Bogdanem zaczęli regularnie trenować i wspierani przez ówczesnego dyrektora SO Bogusławice, Pana Osadzińskiego osiągali coraz lepsze wyniki.

W swojej bogatej karierze Grzegorz Kubiak odniósł wiele sukcesów zarówno w kraju, jak poza granicami Polski. Wygrał m.in. konkurs potęgi skoku podczas międzynarodowych zawodów jeździeckich w Berlinie (na koniu Djane de Fontenis pokonał wysokość 208 cm). Podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach (2004) zajął 44. miejsce w konkursie skoków przez przeszkody.

Kilkunastokrotny medalista Mistrzostw Polski Seniorów w jeździectwie w dyscyplinie skoki przez przeszkody w tym 8-krotny złoty medalista tychże Mistrzostw, uczestnik Igrzysk w Atenach w 2004, pierwszy od czasów Jana Kowalczyka, dwukrotny finalista Pucharu Świata w Las Vegas, Kuala Lumpur, Goeteborgu i Mediolanie.

Ma w swojej karierze największą liczbę startów w Pucharach Narodowców reprezentując barwy naszego kraju. Uczestnik mistrzostw świata w Hiszpanii i wielokrotnie Mistrzostw Europy.