Jarosław Godek

GODEK JAROSŁAW

mistrz Polski z 2004 roku, brązowy medalista Pucharu Świata czwórek bez sternika. Olimpijczyk z Aten (2004).

Urodzony 5 sierpnia 1981 roku w Szubinie (194 cm/ 97 kg). Reprezentuje barwy AZS AWFiS Gdańsk. Jego trenerem jest Witold Sroga.

Mistrz Polski z 2004 roku. W 2002 był siódmy na Mistrzostwach Świata U-23 ósemek oraz czwarty na Akademickich Mistrzostwach Świata ósemek. Rok później zajął dziewiąte miejsce na Mistrzostwach Świata czwórek bez sternika. W tym samym 2003 roku został brązowym medalistą Pucharu Świata czwórek bez sternika. Był szósty w Pucharze Świata w 2004 roku (czwórka bez sternika).

Jarosław Godek jest najmniejszym i najmłodszym zawodnikiem w osadzie. Pozostali – Mariusz Daniszewski, Artur Rozalski i Rafał Smoliński – są wyżsi po trzy centymetry, a ich waga oscyluje w granicach 100 kg.

– Sukcesem tej załogi był awans do finału, ale jestem trochę zawiedziony postawą w finałowym wyścigu. Liczyłem na większą walkę z ich strony. Niestety, zaspali na starcie. Zbyt mocno chcieli i, mówiąc wioślarskim żargonem, byli „powiązani”. Zbyt dużo stracili na początku, a później nie byli w stanie nic zrobić – powiedział prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, Ryszard Stadniuk.

– Żal niewykorzystanej szansy. Po półfinałach wydawało się, że będzie lepiej. Od startu nam się nie układało, próbowaliśmy zmienić niekorzystną sytuację, ale nie wyszło. Przeciwnicy byli lepsi, mieli lepszy dzień – przyznał Jarosław Godek.

Jego hobby to muzyka, film, sport oraz rozwiązywanie krzyżówek.

*Ateny 2004: wioślarstwo, czwórka bez sternika – 6. miejsce w regatach męskich czwórek bez sternika.

« powrót do listy