Michał Bąkiewicz
bojownik parkietu, w kadrze siatkarzy zadebiutował w 2001 roku za czasów Ryszarda Boska. Olimpijczyk z Aten (2004).

Urodził się 22 marca 1981 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Obecnie reprezentuje barwy PZU AZS Olsztyn (197 cm/87 kg). W Olsztynie rozwija się pod okiem Grzegorza Rysia. Jego wybitne predyspozycje siatkarskie odkrył Edward Sroka. Nie było mu łatwo namówić młodego chłopaka do uprawiania siatkówki, zwłaszcza, że pod koniec szkoły podstawowej miał propozycję z koszykarskiego klubu Anwil Włocławek. Ostatecznie jednak postawił na siatkówkę. Rozpoczął naukę w SMS Rzeszów. W latach 1997 – 2000 Michał Bąkiewicz reprezentował barwy Resovii Rzeszów. W tym czasie zadebiutował w reprezentacji młodzieżowej. W 1998 roku udało mu się wywalczyć czwarte miejsce na mistrzostwach Europy Juniorów, a rok później brązowy medal na mistrzostwach Świata w Arabii Saudyjskiej.

W 2000 roku przeniósł się do Częstochowy. Tam, w barwach AZS trzykrotnie zdobywał wicemistrzostwo Polski. W 2002 roku w Top Team Cups Częstochowianom udało się zająć trzecie miejsce. W 2003 roku przeniósł się do Skry Bełchatów. Od sezonu 2004 – 05 gra w Olsztynie. Na niwie reprezentacyjnej „przyjmującemu” z Piotrkowa Trybunalskiego nie udało się powtórzyć sukcesów klubowych. W dużej mierze przyczyniły się do tego kontuzje. Właściwie w pełni zdrowy Bąkiewicz występował tylko na jednym turnieju przed igrzyskami, gdy grał w Portugalii o kwalifikacje olimpijską.

Bąkiewicz znany jest z ze spontanicznego okazywania emocji, czym często irytuje sędziów i zawodników drużyny przeciwnej. – Tak prywatnie jestem osobą spokojną i opanowaną. Kiedy gram mecz nie do końca panuję nad swoimi emocjami – przedstawia swą charakterystykę siatkarz. – Nienawidzę przegrywać. Każdy mecz bardzo przeżywam i każdy bardzo chcę wygrać. Nie potrafię grać spokojnie. Często zdarza mi się nakrzyczeć na samego siebie. Taki mam charakter!

*Ateny 2004: siatkówka – 1/4 finału turnieju mężczyzn (przegrana z Brazylią 0:3).