1

Medale igrzysk olimpijskich

1

NOWACKA OKTAWIA

polska pięcioboistka, zdobywczyni Pucharu Świata, medalistka mistrzostw Europy i mistrzostw Polski, brązowa medalistka olimpijska z Rio de Janeiro (2016).

Jako olimpijska debiutantka zdobyła brązowy medal w pięcioboju nowoczesnym podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Zwyciężyła Australijka Chloe Esposito, a druga była Francuzka Elodie Clouvel. Druga Polka Anna Maliszewska zajęła 19. miejsce.

Zawodniczka Legii Warszawa po trzech konkurencjach (szermierka, pływanie, jazda konna) była liderką klasyfikacji generalnej, ale w biegu połączonym ze strzelaniem nie utrzymała przewagi. Polka ruszyła z 12 sekundową przewagą nad Francuzką Elodie Clouvel. Obie zawodniczki wyprzedziła startująca jako siódma Australijka Chloe Esposito, która wygrała rywalizację. Kluczowe okazało się czwarte strzelanie, podczas którego Nowacka straciła prowadzenie. Clouvel zdobyła srebro.

Oktawia Nowacka to starszy szeregowy i zawodniczka Legii Warszawa. W dorobku ma m.in. złoty medal mistrzostw świata i srebrny mistrzostw Europy. Udział w igrzyskach w Rio to jej olimpijski debiut.

*Rio de Janeiro: pięciobój nowoczesny, zawody indywidualne – brązowy medal. Zw. Chloe Esposito (AUS).