Rafał Hejmej

HEJMEJ RAFAŁ

srebrny medalista Mistrzostw Świata Juniorów w dwójkach. Olimpijczyk z Aten (2004).

Urodzony 15 lipca 1980 roku w Bydgoszczy (188 cm/89 kg). Reprezentuje barwy Zawiszy Bydgoszcz. Jego trenerem jest Andrzej Naglewicz.

Rafał Hejmej jest wielokrotnym mistrzem Polski. Jego największe sukcesy to: dwunaste miejsce na Mistrzostwach Świata ósemek w 2001 roku. Dziewiętnaste miejsce na Mistrzostwach Świata dwójek bez sternika w 2003 roku. Drugie miejsce w Pucharze Świata ósemek w 2001 roku. Szóste miejsce w Pucharze Świata ósemek w 2002 roku. W 2000 roku zajął piąte miejsce na Mistrzostwach Świata U-23 ósemek. Był srebrnym medalistą na Mistrzostwach Świata Juniorów w dwójkach w 1998 roku. Był piąty na Mistrzostwach Świata Juniorów w ósemkach w 1997 roku. W 2002 był czwarty na Akademickich Mistrzostwach Świata także w ósemkach.

Ósemki, obok jedynek, są najbardziej prestiżową konkurencją wioślarstwa. Jedna z niepisanych zasad tej dyscypliny sportu mówi, że ósemka świadczy o sile wioślarstwa w danym kraju. W Atenach polska ósemka wywalczyła ósme miejsce, była druga w finale B. Polacy prowadzili przez ponad 1500 m. Na finiszu byli bezradni wobec kontrataku Włochów.

– Motoryzacja , kino, gry komputerowe i oczywiście sport to moje największe pasje – opowiada o sobie wioślarz reprezentacyjnej ósemki.

*Ateny 2004: wioślarstwo, ósemka ze sternikiem – drugie miejsce w finale B regat wioślarskich ósemek ze sternikiem (ogólnie 8. miejsce w regatach olimpijskich).

« powrót do listy