Sebastian Kosiorek

KOSIOREK SEBASTIAN

wielokrotny mistrz Polski w ósemkach oraz brązowy medalista długodystansowych mistrzostw Polski w dwójce bez sternika. Olimpijczyk z Aten (2004).

Urodził się 28 stycznia 1983 roku w Ełku (192 cm/92 kg) Jest wychowankiem Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku. Jego trenerem jest Tadeusz Zemel.

Sebastian Kosiorek jest wielokrotnym mistrzem Polski w ósemkach oraz brązowym medalistą długodystansowych mistrzostw Polski w dwójce bez sternika. Jego największy sukces na regatach międzynarodowych to ósme miejsce mistrzostw świata w ósemkach w 2003 roku.

Ósemki, obok jedynek, są najbardziej prestiżową konkurencją wioślarstwa. Jedna z niepisanych zasad tej dyscypliny sportu mówi, że ósemka świadczy o sile wioślarstwa w danym kraju. W Atenach polska ósemka wywalczyła ósme miejsce, była druga w finale B. Polacy prowadzili przez ponad 1500 m. Na finiszu byli bezradni wobec kontrataku Włochów

Hobby Sebastiana Kosiorka to sport i muzyka.

*Ateny 2004: wioślarstwo, ósemka ze sternikiem – drugie miejsce w finale B regat wioślarskich ósemek ze sternikiem (ogólnie 8. miejsce w regatach olimpijskich).

« powrót do listy