Wojciech Gutorski
Student Akademii Bydgoskiej na wydziale wychowania fizycznego. Z wykształcenia jest technikiem mechanikiem. Olimpijczyk z Aten (2004).

Urodzony 25 maja 1982 roku w Bydgoszczy (197.5 cm/92 kg). Zawodnik Regionalnego Towarzystwa Wioślarskiego Bydgostia-Kabel Jego trenerem klubowym jest Marian Drażdżewski. W kadrze trenuje pod okiem Wojciecha Jankowskiego.

Jego dorobek medalowy Mistrzostw Polski w barwach RTW Bydgostia-Kabel to 9 złotych, 5 srebrne, 2 brązowe medale oraz 6 krotnie sięgał po tytuł Drużynowego Mistrz Polski. W 1999 roku zdobył złoty medal Mistrzostw Świata juniorów (ósemka). W 2000 srebrny medal mistrzostw świata juniorów (dwójka).

Ósemki, obok jedynek, są najbardziej prestiżową konkurencją wioślarstwa. Jedna z niepisanych zasad tej dyscypliny sportu mówi, że ósemka świadczy o sile wioślarstwa w danym kraju. W Atenach polska ósemka wywalczyła ósme miejsce, była druga w finale B. Polacy prowadzili przez ponad 1500 m. Na finiszu byli bezradni wobec kontrataku Włochów.

– Uwielbiam potrawy Greckie, spanakopita, kurabiedes – mówi o sobie zawodnik. – Muszę przyznać, że właśnie Grecja jest krajem, który chciałbym bardzo dokładnie zwiedzić. Nie tylko przy okazji zawodów sportowych, ale prywatnie. – Chętnie uprawiam inne sporty: skałki, rafting, skoki spadochronowe – opowiada Wojciech Gutorski. – Lubię ekstremalne przeżycia zgodnie z moja dewizą życiową staram się żyć chwilą.

*Ateny 2004: wioślarstwo, ósemka ze sternikiem – drugie miejsce w finale B regat wioślarskich ósemek ze sternikiem (ogólnie ósme miejsce w regatach olimpijskich).