Pierwszy dzień IV ZMIO Gangwon 2024 za nami

Pierwszy dzień IV Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Gangwon 2024 przyniósł Polsce pierwszy medal. Brąz w indywidualnym konkursie skoków narciarskich zdobył Łukasz Łukaszczyk. Polacy tego dnia startowali także w biathlonie, saneczkarstwie, short tracku i hokeju 3×3.

W biathlonie rozegrano dwie konkurencje: 10 km indywidualnie dziewcząt i 12,5 km indywidualnie chłopców. Wśród naszych zawodniczek najlepiej spisała się Amelia Liszka zajmując 18. miejsce (4 strzały niecelne). Majka Germata była 26. (5), a najmłodsza reprezentantka Polski Gabriela Gąsienica uplasowała się na 40. lokacie (4).

Grzegorz Galica

W męskiej części biathlonowej reprezentacji Polski najlepiej wypadł Grzegorz Galica – 17. miejsce (8 strzałów niecelnych). Igor Kusztal był 60. (6), a Michał Szulczyński – 77. (6).

Turniej drużyn 3×3 rozpoczęli hokeiści. Biało-czerwoni w pierwszym spotkaniu ulegli jednak Kazachstanowi 8:18.

Łukasz Łukaszczyk

W saneczkarskich jedynkach dziewcząt 7. miejsce zajęła Emilia Nosal, a 10. była Oliwia Dawidowska. W dwójkach chłopców, nasza załoga w składzie Karol Warzybok/Cyprian Dybalski uplasowała się na 10. miejscu.

W short tracku rozegrano rywalizację na dystansie 1500 m. Wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Anna Falkowska dochodząc do ½ finału. Kornelia Woźniak odpadła w ćwierćfinale – podobnie jak w rywalizacji chłopców Krzysztof Mądry. Oni jednak mają skupić się na krótszych dystansach.

Sara Tajner

W skokach narciarskich świetny konkurs rozegrali nasi reprezentanci w kategorii chłopców. Po 1. serii zajmowali dwie pierwsze lokaty, aby ostatecznie zająć 3. (Łukasz Łukaszczyk) i 7. (Kacper Tomasiak) miejsce. Gorzej poszło dziewczętom. Pola Bełtowska była 14., a Sara Tajner 22.