Piotr Małachowski na pożegnanie z igrzyskami

Dwukrotny polski wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski po raz ostatni wystąpił na olimpijskich arenach podczas Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020. Pierwszego dnia lekkoatletycznych zmagań wystartował w eliminacjach dyskoboli, ale nie udało mu się awansować do decydującej rozgrywki.

Polak w najlepszym swoim rzucie uzyskał wynik 62,28 m, co dało mu 15. lokatę. Do finału awansowało 12 najlepszych zawodników z dwóch grup eliminacyjnych. Drugi z Polaków startujących w konkursie dyskoboli – Bartłomiej Stój także nie przebrnął eliminacji, które z wynikiem 62,84 cm zakończył na 14. miejscu.

Bartłomiej Stój

– Podczas rozgrzewki rzuciłem około 65 metrów, jednak tu czegoś zabrakło. Nie mogę mieć do nikogo pretensji, warunki były ok, koło też dobrze przygotowane. Smutno się żegnać z igrzyskami, ale męską decyzję trzeba było podjąć – powiedział Piotr Małachowski po swoim ostatnim olimpijskim występie.

Piotr Małachowski

– Wciąż będę w sporcie, pojadę na jakiś mityng lekkoatletyczny. Jeszcze się zobaczymy. Mam wiele zaproszeń na zawody, ale odmówiłem. Moim ostatnim startem będzie Memoriał Kamili Skolimowskiej. Tam pożegnam się z polską publicznością. Mój czas już minął – zakończył Małachowski, dla którego były to czwarte igrzyska (Pekin 2008, Londyn 2012, Rio 2016, Tokio 2020).

PKOl
Fot.: PKOl – Marek Biczyk