Piotr Michalski o 0,03 sek. od podium!

Świetnie zaprezentował się polski łyżwiarz szybki Piotr Michalski w rywalizacji na 500 m podczas XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022. Polak zajął 5. miejsce, tracąc do podium tylko 0,03 sek.!

Piotr Michalski

Mistrzem olimpijskim został Chińczyk Tingyu Gao, który czasem 34.32 ustanowił nowy rekord olimpijski. Srebrny medal wywalczył Koreańczyk Min Kyu Cha (+0.07), a brąz Japończyk Wataru Morishige (+0.17).

Damian Żurek

W czołówce było bardzo ciasno, bo walka o pozycje rozgrywała się o tysięczne sekundy. Czwarty Kanadyjczyk Laurent Dubreuil uzyskał czas 34.522 s., a Polakowi zmierzono 34.524 s. To była prawdziwa rywalizacja na olimpijskim poziomie!

Kolejny z Polaków – Damian Żurek – uplasował się na 11. miejscu (34.734/+0.41), a Marek Kania był 16. (34.928/+0.60).

Marek Kania

Program startów polskich łyżwiarzy szybkich podczas XXIV ZIO Pekin 2022 (czas polski)